Publicitātes foto

Jauno mediju centrā atvērs “Ziņkārības kabinetu” 0

17. gadsimta zinātnieki amatieri, kurus dēvēja par virtuoziem, radīja pirmos tā saucamos “Ziņkārības kabinetus”, kuros bija atrodami pētnieku-kolekcionāru apkopotie dabas artefakti, ierīces, tehnoloģijas un eksperimenti. Pieminot šo kustību, no 16. aprīļa līdz 17. maijam RIXC Galerijā būs apskatāma jauno mediju mākslinieku izstāde “Virtuozi – daudzzinātņu mākslas platforma”, LA.lv pastāstīja RIXC sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Babre.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Lasīt citas ziņas

Izstāde atspoguļos mūsdienu virtuozu ideālus – mākslas un zinātnes mijiedarbību, izmantojot dažādas pētniecības nozares un radot unikālus mediju mākslas darbus. Izstādes iekārtojums veidots divās daļās, kur vienā pusē imitēts “Ziņkārības kabinets”, bet otrajā pusē atrodams amfiteātris, kurā būs iespēja klausīties lekcijas, vērot eksperimentus un aplūkot mākslas darbus.

Izstādes idejas pamatā ir angļu satīriķa Tomasa Šadvela komēdija “Virtuozi” (1676), kuras centrā ir virtuozs, par kura prototipu tiek uzskatīts organisma audu šūnu atklājējs, dabas filozofs Roberts Huks. Darbi veidoti kā subjektīvi pētījumi par māksliniekiem nozīmīgām tēmām – dažādiem dabas procesiem un parādībām, enerģiju un ilgtspēju, skaņas fizikālajām un akustiskajām īpašībām, elektrību un komunikācijas medijiem, izmantojot gan jaunākās tehnoloģijas gan arī eksperimentējot ar jau sen aizmirstām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Maijas Demiteres darbs “Latvijas piekrastes arhīvs” ir objektu, ūdens un smilts paraugu kolekcija apvienota vizualizācijā. Darbs veidots kā kolekcija kolekcionēšanas pēc.

Paulas Vītolas “Tīkla atmaskošana” ir vairāku darbu sērija, kura veidota kā komentārs mūsdienu sabiedrībai, kura ir atkarīga no komunikācijas tehnoloģijām, kā arī piedāvājot netradicionālus risinājumus.

Kristas Dinteres darbs “Ūdens frekvence” ir jauktu mediju instalācija, kura padara redzamas skaņas viļņa vibrāciju svārstības.

Rihards Vītols eksperimentē ar dabas parādībām, piedāvājot utopiskus risinājumus to izmantošanai sadzīvē, savukārt Kristaps Biters ir izveidojis datorspēli kā dzīvotspējīgās sistēmas modeli, aicinot pievērst sabiedrības uzmanību elementiem, kas ieskicē mūsu nākotni un jau tagad ir novērojami mūsu ikdienā.

Izstādes atklāšanā, 16. aprīlī plkst. 18 par “Virtuozu” filozofisko ideju plašākā vēsturiskā kontekstā uzstāsies filozofs Ainārs Kamoliņš, kā arī notiks mākslinieku prezentācijas.

No 12. līdz 14. maijam notiks ekskursijas, darbnīcas un paraugdemostrējumi skolu grupām, kurām var pieteikties rakstot uz [email protected]. Vairāk informācijas par darbnīcām mājaslapā virtuozi.mplab.lv.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.