×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Jauno mūziķu talanti atklājas festivālā “Avanti!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Georgijs Osokins

Jau trešo gadu pēc kārtas jaunos akadēmiskā žanra mūziķus koncertos visā Latvijā pulcēs Hermaņa Brauna (HBF) fonda rīkotais starptautiskais jauniešu mūzikas festivāls “Avanti!”. Ar festivāla devīzi “Uz priekšu!” festivāla koncertos Rīgā un Cēsīs līdz 26. aprīlim uzstāsies talantīgi Latvijas mūzikas skolu audzēkņi, Mūzikas akadēmijas studenti, kā arī ārzemju viesi.

Festivāls sniegs iespēju apdāvinātajiem mūziķiem uzstāties plašai publikai, jo tieši koncerti ir vissvarīgākais priekšnoteikums, lai mākslinieks varētu tapt un augt, pierādīt savas spējas un salīdzināt savējo un citu vienaudžu sniegumu, uzsver HBF pārstāvji.

27. martā festivāla solokoncertu sēriju atklās jaunā, talantīgā pianista Georgija Osokina solokoncerts. Jaunajam mūziķim ir tikai 19 gadi – pērn viņš absolvēja Emīla Dārziņa mūzikas skolu, kur, tāpat kā vecākais brālis, pazīstamais pianists Andrejs Osokins, mācījās pie sava tēva – pianista un pedagoga Sergeja Osokina. Georgijs ir Aleksandra Skrjabina 9. Starptautiskā konkursa (Parīze) laureāts, kā arī Friderika Šopena balvas ieguvējs 22. Starptautiskajā konkursā Moncā (Itālija). Aizvadītajā gadā Georgijs uzvarēja Friderika Šopena 9. Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Ķīnā. Mūziķis jau uzstājies Francijā, Itālijā, Vācijā, Polijā, Igaunijā un Lietuvā. 2015. gadā viņš koncertēs Diseldorfā, Stokholmā un Parīzē, atskaņojot Šopena mūziku. Šobrīd Georgijs ir Latvijas Mūzikas akadēmijas students.

Festivāla ietvaros koncertu sniegs arī publikas mīlestību iekarojušais, 10 gadus vecais vijolnieks Daniils Bulajevs. 16. aprīlī Daniils svinēs 11. dzimšanas dienu. Uz skatuves vijolnieks debitēja jau piecu gadu vecumā. Kad viņam bija septiņi gadi, Daniils pirmo reizi uzstājās kopā ar simfonisko orķestri. Vijoļspēli viņš apgūst Emīla Dārziņa mūzikas skolā Nellijas Sarkisjanas klasē, kā arī pie Maskavas pedagoģes Gaļinas Turčaņinovas. 2013. gadā notika Daniila pirmais solokoncerts. Daniils ir piedalījies vairākos bērnu konkursos un festivālos Parīzē, Viļņā un Maskavā un, protams, plūcis tajos laurus.

Pirmoreiz festivāla ietvaros notiks arī apvienotā Vācijas jauniešu simfoniskā orķestra “Bundesjugendorchester” koncerti (Rīgā un Cēsīs) diriģenta Karla Heinza Štefensa vadībā. Orķestris pastāv jau 45 gadus un tiek uzskatīts par vienu no pasaules vadošajiem jauniešu simfoniskajiem orķestriem. Tas muzicējis pasaulslavenu diriģentu vadībā – starp viņiem arī Saimons Retls, Gustavo Dudamels un latviešu diriģents Andris Nelsons.

Kopā ar festivāla dalībniekiem “Avanti!” atzīmēs Pētera Čaikovska 175. jubileju: aprīlī notiks jauno vokālistu koncerts, kopā ar viņiem muzicēs pianiste Inna Davidova.

Klavesīnistes Darjas Zemeles koncerts mākslas muzejā “Rīgas birža” sasauksies ar izstādi “Itāļu portreta glezniecības divi gadsimti. 1580 – 1780”.

Sadarbībā ar vairākiem Rīgas muzejiem festivāls radis iespēju koncerta dienā klausītājiem apmeklēt šo muzeju izstādes un pastāvīgās ekspozīcijas, iepazīt vēsturi un arhitektūru bez maksas.

Arī skaidrojumi par attiecīgo laikmetu, komponistiem, mūzikas instrumentiem un skaņdarbiem, kas mūsu koncertos notiek neformālu sarunu veidā, pastiprinās festivāla izglītojošo lomu.

Varbūt noder

27. III 19.00 Lielajā ģildē Georgijs Osokins (klavieres).

9. IV 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē Daniils Bulajevs (vijole),

koncertmeistare Lilija Sarkisjana (klavieres).

11. IV 15.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā “Mūzika muzejā” – “Gradus ad Parnassum II”. Spēlē Latvijas mūzikas skolu audzēkņi.

11. IV 18.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā “Mūzika muzejā” – kamermūzikas vakars. Spēlē JVLMA studenti.

16. IV 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” “Bundesjugendorchester” (Vācijas Nacionālais jauniešu simfoniskais orķestris)..

17. IV 19.00 Lielajā ģildē “Bundesjugendorchester”.

18. IV 19.00 Mākslas muzejā “Rīgas birža” “Mūzika muzejā” kamermūzikas koncerts “Izstādi slēdzot” – Darja Zemele (klavesīns).

24. IV 19.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā koncerts “Čaikovskim –175”. Dzied Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti un jaunie vokālisti, piedalās Inna Davidova (klavieres).

26. IV 15.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā festivāla noslēgums. Festivāla dalībnieku un viesu koncerts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+