×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Jauno pedagogu darba samaksas modeli sola atklāt pirmdien

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Izglītības darbinieku protesta akcija pie Saeimas. Lai pievērstu lēmējvaras un sabiedrības uzmanību pedagogu un zinātnes darbinieku prasībām par nozarei nepieciešamo papildu finansējumu, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība rīko izglītības un zinātnes darbinieku piketu pie Saeimas ēkas.

Jauno pedagogu darba samaksas modeli Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) darba grupai prezentēs pirmdien, 26.maijā, aģentūrai LETA teica IZM parlamentārais sekretārs, IZM izveidotās darba grupas vadītājs Andis Geižāns.

Geižāns norādīja, ka pirmdien darba grupā apspriedīs izstrādātos samaksas modeļus – vēl esot jāpiestrādā pie detaļām, lai darba grupa izveidotos modeļus var pieņemt vai noraidīt.

Geižāns skaidroja, ka modelis veidots, vērā ņemot darba grupas locekļu piedāvājumus, tomēr viņš arī norādīja, ka “darba grupas locekļi vairāk norādīja uz esošajiem trūkumiem, nevis piedāvāja konceptuālus risinājumus to uzlabojumiem”.

Tāpat Geižāns norādīja, ka gadījumā, ja darba grupa neapstiprinās nevienu modeli par labu esam, tie tiks laboti.

Plānots, ka jauno darba samaksas modeli Ministru kabinetā varētu iesniegt jūnijā.

Kā ziņots, pedagogi ir neapmierināti ar savu darba samaksu, tāpēc šonedēļ rīkoja plašu protesta akciju. Pēc tās pedagogi gaida IZM piedāvājumu situācijas uzlabošanai, pretējā gadījumā solot jaunus protestus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+