Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
7. oktobris, 2013
Drukāt

Jauno zemnieku konkursā „Senču aicinājums” pieteikti 40 pretendenti

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš un biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas ieguvumiem no Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politikas.

Biedrības “Zemnieku saeima” (ZSA), Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Sandras Kalnietes (V) un žurnāla “AgroTops” rīkotajā konkursā “Senču aicinājums 2013” šogad ir pieteikti 40 jaunie lauksaimnieki no visas Latvijas, portālu “LA.lv” informēja “Zemnieku saeimā”.

Nākamo divu nedēļu laikā “Zemnieku saeimas” birojā izvērtēs pretendentu atbilstību konkursa nolikumam. Savukārt tālāk pretendentu vērtēšana notiks pēc izvirzītajiem kritērijiem un punktu skalas, apmeklējot jauno lauksaimnieku saimniecības.

Žūrijas locekļi vērtēs, piemēram, vai saimniecība ir ne tikai pelnoša un efektīva, bet arī radoša un videi draudzīga. Tāpat konkursā tiks vērtēta dalībnieku sociālā atbildība un sabiedriskais darbs, spēja pārzināt un orientēties savā biznesā un citi aspekti.

Apbalvošana norisināsies „Lauksaimnieku gada ballē” nākamā gada janvārī, kur uzvarētājam tiks pasniegta tēlnieka Paula Jaunzema darinātā balva un pilnībā apmaksāts trīs dienu brauciens divām personām vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības pasākumiem.

Konkurss pirmo reizi organizēts 2010.gadā. Līdz šim konkursā uzvaras laurus plūca Inga un Zigmunds Kalniņi no Kazdangas, Aizputes novadā, Valdis Zujs no Rēzeknes novada Pušas pagasta un Jānis Vaivars – no Skrīveru novada.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+