×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Jauno zemnieku konkursā „Senču aicinājums” pieteikti 40 pretendenti

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš un biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas ieguvumiem no Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politikas.

Biedrības “Zemnieku saeima” (ZSA), Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Sandras Kalnietes (V) un žurnāla “AgroTops” rīkotajā konkursā “Senču aicinājums 2013” šogad ir pieteikti 40 jaunie lauksaimnieki no visas Latvijas, portālu “LA.lv” informēja “Zemnieku saeimā”.

Nākamo divu nedēļu laikā “Zemnieku saeimas” birojā izvērtēs pretendentu atbilstību konkursa nolikumam. Savukārt tālāk pretendentu vērtēšana notiks pēc izvirzītajiem kritērijiem un punktu skalas, apmeklējot jauno lauksaimnieku saimniecības.

Žūrijas locekļi vērtēs, piemēram, vai saimniecība ir ne tikai pelnoša un efektīva, bet arī radoša un videi draudzīga. Tāpat konkursā tiks vērtēta dalībnieku sociālā atbildība un sabiedriskais darbs, spēja pārzināt un orientēties savā biznesā un citi aspekti.

Apbalvošana norisināsies „Lauksaimnieku gada ballē” nākamā gada janvārī, kur uzvarētājam tiks pasniegta tēlnieka Paula Jaunzema darinātā balva un pilnībā apmaksāts trīs dienu brauciens divām personām vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības pasākumiem.

Konkurss pirmo reizi organizēts 2010.gadā. Līdz šim konkursā uzvaras laurus plūca Inga un Zigmunds Kalniņi no Kazdangas, Aizputes novadā, Valdis Zujs no Rēzeknes novada Pušas pagasta un Jānis Vaivars – no Skrīveru novada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+