×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. janvāris, 2013
Drukāt

Jaunos Rīgas mikroautobusu saimniekus tiesvedības nebaida

Foto - LETAFoto - LETA

Konkurentiem nav izredžu ietekmēt konkursa par paaugstināta servisa pārvadājumu nodrošināšanu Rīgas mikroautobusu maršrutos rezultātus un plānotās tiesvedības nebaida, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” norāda konkursa uzvarētāja – pilnsabiedrības “Rīgas mikroautobusu satiksme” – vadītājs Vitālijs Komars.

Viņš skaidro, ka konkurenti no konkursa ir “izmesti” un pat, ja tiesvedības iesāktos, tās varētu turpināties gadiem.

“Sūdzēties var tikai par konkursa rezultātiem, taču konkurenti tika “izmesti” no konkursa, jo nevarēja uzrādīt bankas garantijas 200 000 latu apmērā. Viņi kā finanšu garantētāju norādīja banku, kuru neatzīst Finanšu kapitāla un tirgus komisija (FKTK). Juristi uzskata, ka viņiem nav izredžu atgriezties pie rezultātu apstrīdēšanas, tāpēc nav bail no tiesvedībām,” uzsver Komars. Piemēram, “Centrs -1” lote par konkursa rezultātiem notiekot tiesāšanās jau kopš 2008.gada oktobra. “Tātad gandrīz piecus gadus. Ja viņi sāks tiesas procedūru, tad lēmums varētu būt pieņemts vien tad, kad mēs jau būsim Rīgā pabeiguši braukt,” ironizē Komars.

Viņš arī skaidro, ka pagaidām nav izdevies noslēgt līzinga līgumus ne ar banku, ne piegādes līgumus ar mikroautobusu ražotājiem, lai arī zināms, ka 200 autobusu iegāde izmaksās aptuveni desmit miljonnus eiro (6,9 miljonus latus) un beļģu investors ieguldījis vienu miljonu eiro. Ienākumi no pārvadāto pasažieru biļetēm ir plānoti 25 miljoni latu, un tāda arī ir iepirkuma summa. Tas nozīmējot, ka jāapkalpo aptuveni 15 miljoni pasažieru gadā. Turklāt mikroautobusos tiks piemērotas tikai valsts piešķirtās atlaides, nevis pašvaldības atlaides.

Plānots pēc pieciem gadiem atgūt visus ieguldītos līdzekļus un, iespējams, strādāt arī ar peļņu, skaidro Komars.

Kā ziņots, līgums par paaugstināta servisa pārvadājumu nodrošināšanu Rīgas pilsētas mikroautobusu maršrutos ar pilnsabiedrību “Rīgas mikroautobusu satiksme” noslēgts 4.janvārī uz pieciem gadiem.

IUB mājaslapā lēmums par konkursa rezultātiem IUB mājaslapā tika publicēts 2.janvārī, bet 3.janvārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paziņoja, ka pārbaudīs amatpersonu darbības tiesiskumu saistībā ar uzņēmuma “Rīgas satiksme” izsludinātā mikroautobusu pārvadājumu konkursa rezultātiem.

2012.gada augustā izsludinātā iepirkuma konkursa norises gaitā IUB iesniegtas sešas sūdzības, taču nevienu no tām IUB nav atzinis par pamatotu, tāpēc decembrī atvērti divi iesniegtie piedāvājumi un par uzvarētāju atzīta pilnsabiedrība “Rīgas mikroautobusu satiksme”.

Otrs pretendentu piedāvājums, kurā apvienojušies trīs esošie pakalpojuma sniedzēji – SIA “Plants”, “Centība-N” un “DMK” – tika noraidīts, jo saskaņā ar konkursa nolikumu netika iesniegti visi nepieciešamie dokumenti pretendentu atlasei, bet atsevišķi iesniegtie dokumenti neatbilda nolikumam. Uzņēmēji, kuru piedāvājums tika noraidīts, vērsušies ar sūdzību IUB.

Pilnsabiedrībā apvienojušies dalībnieki SIA “B-Bus” un tai pilnībā piederošās SIA “Sabiedriskais autobuss” un SIA “Vidlatauto”, kā arī “B-Bus” vadītājam Vitālijam Komaram pilnībā piederošā SIA “FPK”. Uzvarējusī pilnsabiedrība ir saistīta ar “Rīgas satiksmei” daļēji piederošās e-talona ieviesējfirmas “Rīgas karte” valdes locekli, partijas “Gods kalpot Rīgai” biedru, “Rīgas satiksmes” Elektronisko norēķinu un projektu daļas vadītāju Aleksandru Brandavu.

Kopumā konkursa uzvarētājam būs jānodrošina pakalpojuma sniegšana Rīgas pilsētas maršrutu tīkla daļā, ko kopumā veido 35 maršruti Rīgas pilsētā ar atšķirīgu kursēšanas intervālu atkarībā no noslogojuma. Patlaban par pārvadājumiem mikroautobusos noslēgti pagaidu līgumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+