×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2013
Drukāt

Jaunpiebalgā atdzimis dievnams

Valdis SemjonovsValdis Semjonovs

Kopš piektdienas, 12. jūlija, Latvijā ir par vienu atjaunotu dievnamu vairāk.

 

Piektdienas pēcpusdienā oficiāli ar plašu programmu sešu stundu garumā Jaunpiebalgas Svētā Toma baznīcā tika svinēta dievnama restaurācijas darbu pabeigšana un dievnama 140 gadu jubileja. Svinības ievadīja pateicības dievkalpojums LELB arhibīskapa Jāņa Vanaga, prāvesta Didža Kreicberga un mācītāja Intara Jonīša vadībā. Pasākumu īpašu darīja arī Valsts prezidenta Andra Bērziņa klātbūtne.

Muzicēja Nacionālo bruņoto spēku orķestris, kori “Tēvzeme”, “Sapnis”, “Muklājs” un “Jubilate”, kā arī Jaunpiebalgas jauktais koris un Vīlandes (Igaunija) Svētā Pāvila baznīcas koris. Viesu vidū manīja arī dievnama atjaunošanas ģenerālsponsoru Krievijas miljardieri Pjotru Avenu, ekspremjeru Aigaru Kalvīti, uzņēmēju Vasiliju Meļņiku, Valsts prezidenta kancelejas vadītāju, 9. Saeimas priekšsēdētāju Gundaru Daudzi un citas pazīstamas personas.
Piebalga_VS_1

Jaunpiebalgas Sv. Toma baznīcas atbalsta fonda priekšsēdētājs Tālavs Jundzis, atskatoties uz paveikto, atzina, ka dievnama atjaunošanu iedvesmojis apustuļa Toma piemērs, kurš, kā zināms, gribēja visu pats pārbaudīt un kura vārdā nosaukta Jaunpiebalgas baznīca.

T. Jundzis klātesošos aicināja sekot piebaldzēnu piemēram, atjaunot dievnamus un tautas mantojuma vērtības visos Latvijas novados. Arī Vīlandes Sv. Pāvila baznīcas pārstāvji mājup aizbrauca apņēmības pilni atjaunot savu dievnamu pēc jaunpiebaldzēnu piemēra.

 

Uzziņa

* Kopējais Jaunpiebalgas Sv. Toma baznīcas atbalsta fondā saziedoto līdzekļu apjoms – ap 250 000 latu.

* Informāciju var skatīt fonda mājaslapā www.jbaf.lv

 

{gallery id=”1914″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+