×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Jaunpiebalgā veidos skolu indigo bērniem. Kas ir indigo bērns un kā to atpazīt? (11)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Fonds “Eurika” plāno izveidot jauno talantu internātskolu – Indigo bērnu jaunrades centru, pilnībā renovējot bijušās skolas ēku Zosēnu pagasta Jaunpiebalgas novadā, portālam “LA.lv” pastāstīja tā vadītājs Matīss Barkovskis.

“Svarīgi ir palīdzēt nevien bērniem, kas nonākuši slimnīcās, bet arī visiem tiem apbrīnojami talantīgajiem jauniešiem, kuri jau no dzimšanas un agras bērnības ir savādāki, ir daudz jūtīgāki, ir daudz redzīgāki. Krustām šķērsām izbraukājot visu Latviju un piegādājot pārtiku trūcīgajām ģimenēm, esmu saticis gan šos bērnus, gan iepazinis tos apstākļus, kādos viņi dzīvo,” norādīja Barkovskis.

Jaunrades centram izveidei nepieciešamos līdzekļus fonds plāno piesaistīt izdodot grāmatu sēriju par pašizziņu un paralēlajām pasaulēm. Pirmā no tām “Saule Pasaule” jeb Manifestācijas laikmeta manifests ir jau pieejama e-grāmatas formātā portālā www.sunebooks.com.

Fondu “Eurika” pirms 10 gadiem izveidoja tolaik 13 un 14 gadus jaunie brāļi Oskars un Matīss Barkovski. Sākot ar Ziemssvētku labdarības apsveikumu kartiņu tirdzniecību, brāļiem aizvadītajā laikā ir izdevies sarūpēt vairāk nekā 100 000 eiro medicīniskās aparatūras iegādei slimnīcu bērnu nodaļām visā Latvijā. Pirms pieciem gadiem brāļi Barkovski saņēma balvu “Latvijas lepnums 2008”.

Zosēnu skolas ēka ir celta 1930. gadā, bet 1978. gadā skola slēgta, un mācības tur vairs nenotiek.

Jēdzienu ieviesa cilvēka auru pētniece un ezotērikas skolotāja Nensija Anna Tepa. Saskaņā ar dažādu ezotērisku mācību pārstāvju uzskatiem aura jeb elektormagnētiskais lauks ieskauj visas dzīvas būtnes, un tās krāsa atšķiras gan atsevišķu orgānu rajonā, gan kā visa organisma dominējošā krāsa.

Tapa izstrādāja savu metodi cilvēka psiholoģiskā portreta noteikšanai, izmantojot auru krāsas. Tāpat viņa ievēroja, ka, jau sākot ar 20. gadsimta piecdesmitajiem gadiem, dažiem cilvēkiem aura bija izteikti tumšzilā jeb indigo krāsā. Savukārt starp tiem, kuri dzimuši pēc 1980. gada, šādas krāsas aura bija 80 procentos gadījumu.

Indigo cilvēkus vislabāk varot atpazīt pēc šādām izturēšanās īpatnībām.

1. Indigo cilvēki jau piedzimst, sajūtot un apzinoties, ka ir īpaši un sagaida tādu pat attieksmi no apkārtējiem.

2. Indigo bērni ir pašpaļāvīgāki un augstāk vērtē sevi kā personību.

3. Indigo bērni neatzīst autoritātes, tāpēc tradicionālajā izglītības sistēmā var tikt uzskatīti par grūti audzināmiem.

4. Arī sabiedrības likumi viņiem var šķist muļķīgi un tāpēc ignorējami vai apstrīdami.

5. Tradicionālās rituālu sistēmas pēc indigo bērnu domām ir arhaiskas. Viņuprāt, dzīve jātver radoši visās tās izpausmēs. Viegli rod kontaktu ar dzīvniekiem.

6. Indigo bērniem piemīt spilgti izteikta intuīcija, bieži viņiem rodas labākas idejas kādu risinājumu ieviešanai nekā tās, kas izmantotas gadiem ilgi.

7. Pieauguši nereti uztver indigo bērnu izturēšanos kā antisociālu, ja vien šāds bērns nav kopā ar sev līdzīgajiem.

8. Sen zināmās bērnu uzvedības kontroles metodes, piemēram, “pagaidi vien, kamēr tēvs pārnāks mājās,” šādus bērnus neietekmē.

9. Indigo bērniem ir svarīgi, lai tiktu apmierinātas viņu personiskās vajadzības, un viņi to neslēpj.

10. Negatīvās indigo bērnu rakstura iezīmes – jūtoties nesaprasti, izrāda slieksmi uz depresiju, atkarībām, apātiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Aprakstīts ir AUTISMS. Tam ir dažādas izpausmes. Tā pat kā jebkurai slimībai (ja to var tā nosaukt) var būt viens simptoms – var būt vairāki vienlaicīgi. Šo var ārstēt tikai ar izglītību, jo zāles tam nav – un tas ir ģenētikas līmenī, ko pārmantojam no paaudzes paaudzē + izmaiņas rada mūsdienās pārtikai pievienotie E, kuri pastiprina nervozitāti, niķīgumu…
  Diemžēl sabiedrība vēl neatpazīst šo problēmu. Arī daudzus gadus pavadot kā pedagogam – tikai tagad kādam nāk apgaismība – kā auksta duša – šie bērni nav jāizolē speciālās mācību iestādēs, bet gan maksimāli jāved kopējā sabiedrības telpā un jāmāca uzvedība, kuras lielākajai sabiedrības daļai šķiet kā norma. Tikai tā visi būs ieguvēji!

 2. Esmu skolotāja, pati arī jūtos kā indigo pašreizējā sabiedrībā.
  Domāju, ka šādu skolu veidot ir kaitīgi.
  Ja šādu bērnu dzimstot 80%, ????????, tad jau tā ir skola visiem un nav, ko izcelt kādu īpaši.
  Bet, ja skolā bērnam visu laiku potēs domu, ka viņš ir SEVIŠĶAIS, tad viņam bus grūti pieņemt citādus cilvēkus, iejusties sabiedrībā kopumā.
  Taču, lai mainītu kaut ko sabiedrībā, ( un tam IR pienācis laiks), ir nevis jānorobežojas, tieši otrādi, ir jānes savs vēstijums, un ļooti pacietīgi, visiem.
  Tātad arī skolā ir jebkuram bērnam jābūt kontaktā ar cita attīstības līmeņa un cita domāšanas veida bērniem.
  Esam pārāk maz Latvijā, lai vēl šķeltos pēc kaut kādiem principiem.

 3. smiekligi,lasit sos komentarus,jo neesat saskarusies ar shadu bernu.
  taka man ir 5gadigs berns,un esmu izbraukajusi visus specialistus,gan pa naudu,gan valsts atmaksatus.un jegu tam vel shobrit jutusi neesmu.briziem liekas, ka ta ir kjede kurai nav gala.viens arsts suta pie ta,otris pie nakosha,un tas automatiski dargaks.murgs!!!!!pat skolas nostada bernu par galigo stulbeni,un verve vecakus,ka jusu bernam ir tada un tada diognoze,lai tik skola dabutu un valsts maksatu.bernu vel nav iepazinusi,bet diognoze jau uzlikta,shaja valstii eksiste tik nauda!!!!ka ir japienem kautkas sveshaks,un kur nav iesaistita nauda,bet vienkarsi ticiba,ta automatiski cilveki ir nenormali.un parastu bernu es ar zinu,jo man tadi ir cetri un ticiet vai ne,indigo berni ir acim redzami.un audzinasana tur nekada nepalidz,bet ticiba un sapratne pret bernu.

 4. Rigas internatskolas un specskolās pa pilno, varam eksportēt uz tam zemem, kur vinu trukst.
  Ja vecaki pirms bērna ieņemšanas , labi piedzersies, tad indigo bērni garantēti

 5. Nepietiek ar jau eksisteejoshiem ‘izredzeetiem’? Vajag veel patologjiski narcisistiskus cilveekus vairot?

 6. Ar indigo “bērniem” mums ir pilni kantori, īpaši vadošos posteņos, un pārējie mokās, jo redziet, viņiem ir iepotēts, ka ir īpaši. “Skaisti” skan visi 10 punkti, bet īpaši “indigo bērniem ir svarīgi, lai tiktu apmierinātas viņu personiskās vajadzības, un viņi to neslēpj”. Un pie mūsu dižās ekonomikas sanāk jauki!!!
  Kas visu šo atkal vāra?????

 7. Klasisks topošā narkomāna apraksts

 8. Ziedus_Radošais Atbildēt

  Pati dalīšana – Indigo – neIndigo jau ir muļķīga pēc 2000 gada visi bērni jau nāk šai pasaulē kā minimums pēc principa- indīgo vai kristāliskie. tā kā uz visiem bērniem vajag orjentēties un dalīšanas vietā jākultivē vienojoši faktori!

  • Esat no zombētājiem vai apzombētais???? Nav tādu bērnu. Tāpat ,kā nav džedaju,salaveča un rūķīšu.

 9. Tagad bērnu izlaistībai atraduši attaisnojumu?
  Vecāki paši netiek galā ar audzināšanu un nav iemācījuši bērnam cieņu un disciplīnu, un jau pēdējās paaudzēs ielaistās kļūdas tagad attaisno, ka “šie bērni, lūk, ir īpaši”.

 10. Kaut kādas muļķības. Pēc visa šī raksta var secināt, ka autors nekad nav pazinis parastu bērnu. Jebkurš bērns ir ar šīm vajadzībām un prasībām. Tikai atšķiras ar to, cik vecāki un apkārtējā pasauli ir izbojājuši viņu iedzimto programmu. Indigo ir nevajadzīgs izgudrojums lai paceltu savu bernu augstāk pār pārējiem. Redz manējais ir izredzētāks nekā tavējais.

Draugiem Facebook Twitter Google+