Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
5. augusts, 2014
Drukāt

Jaunpils pilī svinēs viduslaiku svētkus “260 rožu pilskundzei Elīzai”

Foto: projekt.gutenberg.deFoto: projekt.gutenberg.de

Sestdien, 9. augustā, Jaunpils pilī un tās apkārtnē svinēs viduslaiku svētkus “260 rožu pilskundzei Elīzai”, liecina ieraksts Jaunpils pils mājas lapā.

Elizabete (Elīza) Šarlote Konstance fon Mēdema dzimusi tieši pirms 260 gadiem un 17 gadu vecumā apprecējās ar Jaunpils muižas īpašnieku Georgu Pēteri fon der Reki. Kaut arī jau pēc pāris gadiem pilskundze devās prom no Jaunpils, šeit viņu arvien piemin ar cieņu un mīlestību – dzejniece un rakstniece Elīza fon der Reke tiek uzskatīta par vienu no apgaismības laikmeta pazīstamākajām publicistēm.

No plkst. 14 pils laukumā sāksies amatnieku un mājražotāju tirdziņš, loka šaušanas, šķēpu un cirvju mešanas sacensības, iespēja piedalīties kaujas skrējienā un uzlaikot bruņinieku smagās bruņas, k’arī noskatīties bruņinieku cīņu paraugdemonstrējumus.

Dāmas varēs uzzināt viduslaiku skaistumu noslēpumus un frizūru veidošanas tendences, bet bērni aicināti uz lustīgu lielo leļļu teātra izrādi “Brīnums brīnuma galā “.

Pieaugušajiem pils svētkos piedāvās muzikālu izrādi “Būt…Šekspīram”, kurā apvienoti Šekspīra soneti un lugu fragmenti. Darbojošās personas – Šekspīrs, Āksts, Lēdija un mūziķi. Lomās – Māris Bezmers, Kārlis Neimanis un Egija Silāre, mūzika – Mārtiņš Brauns, Māris Kupčs un baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” solisti.

Svētku laikā pilskundzes Elīzas apartamentos notiks viņas rakstīto vēstuļu un dzejas lasījumi auklītes izpildījumā.

Savukārt Jaunpils muzeja izstāžu zālē būs skatāma dažādu rožu šķirņu ziedu izstāde.

Vakarpusē par godu Elīzai mīlas balādes un ne tikai izpildīs pazīstamais dziedātājs Uģis Roze.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+