×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Jaunrades deju konkursā rekordliels debitantu skaits

Foto: LETAFoto: LETA

Pēc divām nedēļām, 25. janvārī Valmieras Kultūras centrā notiks gadskārtējais Jaunrades deju konkurss, kurā bez pieredzes bagātajiem horeogrāfiem piedalīsies arī 30 jaunie autori. Šāds debitantu un autoru ar nelielu pieredzi skaits konkursā piedalās pirmo reizi.

Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa stāsta, ka pērn sākta jauno autoru deju vērtēšana atsevišķi no pieredzējušu horeogrāfu darbiem: “Aizvadīto Deju svētku iedvesmoti jau tagad Latvijas dejotāji ar neatslābstošu aizrautību un jaunu enerģiju gatavojas nākamajiem svētkiem 2018. gadā. Šoreiz konkursā pieteikts īpaši liels skaits deju – kopā 85.”

Pieredzes bagāto autoru grupā startēs 18 autori, starp kuriem Deju svētku virsvadītāji Jānis Purviņš, Taiga Ludborža, Agris Daņiļēvičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Marcinkevičs, Gunta Skuja, Iluta Mistre, Māra Simsone no Kanādas un Vilnis Birnbaums no ASV.

Šogad konkursam pieteiktās dejas izdejos kopā pavisam 47 kolektīvi no visiem Latvijas novadiem.

Jaunrades deju konkurss astoņpadsmit gadu laikā kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem notikumiem latviešu dejas nozarē. Ik gadu Valmierā tiekas Latvijas dejas profesionāļi un mīļotāji, lai rādītu savas idejas un vērtētu citu sniegumu. Konkursa uzdevums ir nodrošināt mākslinieciski augstvērtīga repertuāra izveidi Latvijas tautas deju kolektīviem, stimulēt horeogrāfus jaunrades darbam un sadarbībai ar komponistiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+