×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Jaunrades deju konkursā trīs pirmās vietas Agrim Daņiļēvičam (3)

Foto: Jānis TiļčiksFoto: Jānis Tiļčiks

2014. gada 25. janvārī Valmieras kultūras centrā norisinājās XVIII Jaunrades deju konkurss, kurā maksimālo iespējamo punktu skaitu ieguva veseli trīs horeogrāfa Agra Daņiļēviča jaundarbi: “Cepurīti mētādams”, “Tū nivīnam nanūlīdžu” un “Gapsis”, liecina informācija Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā.

“Lai milzīgajā 84 deju konkurencē iegūtu godalgotas vietas, sacensība horeogrāfu vidū bija īpaši sīva. Astoņu stundu garumā dejotāji ar aizrautību un prieku sniedza gandarījumu skatītājiem. Arī publika jaundarbus vērtēja ļoti objektīvi – īpašas ovācijas saņēma tieši izcilākie sniegumi. Šogad Jaunrades deju konkursā piedalījās rekordliels jauno horeogrāfu skaits, kuru vidū mirdzēja vairāki iepriekš neatklāti talanti – Dace Circene, Juris Gogulis un Arta Slica. Ilgtermiņā jauno autoru ienākšana var sekmēt dejas žanra izaugsmi,” par konkursu stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa.

Jaunā horeogrāfe Dace Circene ieguva pirmo vietu par jaunrades deju “Piebaldzēnu mazurka” solo pārim, solistu grupai, puišu, meitu, 4-6 pāru dejotāju sastāvam.

Pirmo triju vietu laureāti saņēma naudas balvas 200 līdz 300 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Atkal dzērāju dejas un Daņiļēvičs. Drīz jau vajadzēs kā Paulam prast nepiedalīties un dot vietu jaunajiem. Vērtētāji toties jaunajam autoram noskauda nepilnu punktu, lai iedotu 3 pakāpi.

  2. Virsraksts ir nekorekts, jo liek domāt, ka vērtētas netika dejas bet horeogrāfi. Iznāk, ka žūrija zināja, kuras bija Daņiļēviča dejas un visām tām piešķīra 1. vietas, noņemot vienu 3. vietu un 1 pirmo vietu jaunajiem autoriem.

  3. Ko gan lai ar tām dzērāju dejām daram, vai tad pa stadionu deju svētkos vārtīsimies?

Draugiem Facebook Twitter Google+