×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Jauns avots nopludina ASV nacionālās drošības noslēpumus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Otrdien tīmekļa vietnē publicēti slepeni dokumenti likuši ASV valdībai izdarīt secinājumus, ka jauns avots nopludina ASV nacionālās drošības noslēpumus, vēsta telekanāls CNN.

Vietnē “The Intercept” publicētie dokumenti sniedz sīkas detaļas par valdības teroristu novērošanas datubāzi. Daži no dokumentiem datēti ar laiku, kad bijušais ASV izlūkdienestu līdzstrādnieks Edvards Snoudens jau bija pametis valsti un valdība uzskata, ka tos nopludinājis kāds cits cilvēks.

Vietni “The Intercept” pārrauga žurnālists Glens Grīnvalds, ar kura starpniecību publiskoti daudzi Snoudena atklātie noslēpumi.

Vietnes rīcībā nonākušie dokumenti sniedz sīkāku informāciju par valdības “zināmo vai aizdomās turēto teroristu” datubāzi, kas ir pieejama vietējām tiesībsargājošām iestādēm.

Gandrīz puse cilvēku datubāzē nav saistīti ar kādu zināmu teroristu grupējumu, ziņo vietne rakstā, kurā analizēti dati.

“The Intercept” vēsta, ka dokumentus ieguvusi no avota izlūkošanas kopienā. Kā norāda vietne, informācija atklāj, ka prezidenta Baraka Obamas administrācija ir vadījusi teroristu novērošanas sistēmas bezprecedenta mēroga paplašināšanu.

Piemēram, administrācija lidojumiem aizliegto personu skaitu palielinājusi desmitkārtīgi līdz 47 000 cilvēku.

Grīnvalds jau iepriekš bija izteicies, ka varētu eksistēt vēl viens informācijas nopludinātājs. Jūlijā viņš tviterī ierakstīja, ka “šobrīd ir skaidrs”, ka ir vēl viens informācijas sniedzējs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+