×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Jauns, bīstams fenomens – islāma konvertīti (15)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Bijušais Latvijas Islāma kultūras centra vadītājs Imrans Oļegs Petrovs pametis Latviju un internetā izplatītā video apsveic teroristu uzbrukumus Francijai. Drošības policija sākusi kriminālprocesus pret divām personām par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā. Šī nav pirmā reize, kad izpaužas islāmu pieņēmušo Latvijas iedzīvotāju jeb konvertītu radikālisms. Viens no pirmajiem Latvijas islāma konvertītiem bija socioloģijas students Ahmeds Māris Bergholds, kurš Irākas konflikta laikā bija devies ceļojumā uz Tuvajiem Austrumiem, pievērsies islāmam un vēlāk pametis Latviju. Pēc mediju ziņām, viņš, visticamāk, gājis bojā islāma kaujinieku rindās.

Latvijas Drošības policija (DP) vakar izplatīja informāciju, ka sākts kriminālprocess pret divām personām par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā, un O. Petrovs ir viens no šīm personām.

Latvijā un pārējā Eiropā pamatiedzīvotāji, kas pāriet islāmticībā, ir jauns fenomens. Zinātnieki vērtē, ka konvertīti savās izpausmēs ir radikālāki un vieglāk aizsniedzami teroristiskām organizācijām, piemēram, “Islāma valstij” (ISIS). ISIS savos propagandas vēstījumos labprāt izmanto šādus cilvēkus, piemēram, divus zil­acainus dvīņubrāļus, vācu izcelsmes konvertītus, no kuriem viens savulaik dienējis arī bundesvērā, bet abi miruši ISIS rindās kā teroristi pašnāvnieki, lai demonstrētu savas idejas spēku. Tomēr kāpēc cilvēki Eiropā no tradicionālās kristietības vai ateistiskiem uzskatiem izvēlas pievērsties islāmam? Tiek lēsts, ka Francijā, Vācijā un Apvienotajā Karalistē katrā vien dzīvo ap 100 000 islāma konvertītu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Nu, šitā no Muhameda dabūtu stīvo pavisam īsā laikā.

 2. Vai nav jocīgi, ka izglītoti pat augsti izglītoti cilvēki pieņem viduslaiku inkvizīcijas dogmas un mīļu sirdi tās pilda? Diez kā Fatima – topošā ārste varēs nomētāt ar akmeņiem kādu apgrēkojušos cilvēku? Stulbums? Nomainīt sava vectēva Roņa komandiera patriotiskos uzskatus pret viduslaiku mkurgiem!

 3. Nost ar emocijām ,jāskatās praktiski ko var darīt? Ja vecvecāku nav un labu kaimiņu arī nav, tad vajaga valstisku risinājumu. TV par to pašu Angliju stāstīja ,ja trūcīgs un pašam naudas auklei nava ,tad ir sociālā dienesta palīdzība aukli atmaksāt .Tāpat kā tagad Latvijā piemaksā par privātajiem bērnudārziem. Tāpat kāda aģentūra varētu būt dibināta ,piezvani un pasūti aukli uz 5 stundām ,protams, tas maksās. Pie mums stāstīja ka bērnudārzā ir tāda iespēja ,ja māte aiziet pie friziera ,bērnu tajā var atstāt uz pāris stundām ,protams, par maksu ,vakaros jau tā nevarētu ,bet dienā gan. Taču mums tikai likumu un sodu ,bet problēmu nerisina. Vai bērni Rīgā būtu sadeguši kamēr vecāmāte pie ārsta ,ja varētu pasūtīt aukli uz stundu un sociālais dienests vēl auklei par to stundu samaksātu,ja pašai naudas nav.

 4. Ideoloģiskais vakums ,mežonīgais kapitālisms,patērētājsabiedrības filozofija,baņķieru diktāts,bezdarbs,alkoholisms,narkomānija ,prostitūcija, naudas vara, perspektīvu trūkums un daudz kas cits rada augsni lai pievērstos islamam.Ja 100 gadus senāk pa pasauli klīda komunisma rēgs,tad tagad tā vietā – islama rēgs.

 5. Vai rādi baciļu perēkļi nav jāaizliedz?

 6. Visi musulmaņi ir vienlīdzīgi,bet daļa no tiem ir vienlīdzīgāki.Tie ir konvertīti.

 7. Ar to arī var izskaidrot komponista Imanta Kalniņa radikālos un lielā mērā tagadējos pretlatviskos uzskatus, jo no pagājušā gada arī viņš ir konvertīts.

  • ko gan Jūs zināt par viņa uzskatiem

   viņa sacīto Jūs interpretējat pēc savas sapratnes

   • “Komponists Imants Kalniņš jau vairākkārt publiski izteicis savu atbalstu Krievijas politikai, tajā skaitā atzinīgus vārdus veltot tās vadonim Vladimiram Putinam”. Tas no preses. Ko tad te lai interpretē?

  • jā,jā, zaglu līdzdalibniek Atbildēt

   melo vesel!, – salidzinot ar žideļu un zviedrelu auglojošajam salašņam, kas izzog Baltiju, Putins ir humānists un labdaris.

 8. Interesanti, kā tas didzis melgalvis jeb Dāvids Abu Džibraels tagad ir ticis galā ar savām problēmām? Kur ņem naudu, kura adventistam izbeidzās, kas ar biznesu, vai tagad draugi šķībi neskatās, vai sievu dabūjis no muslimiem? Vai to visu viņam atrisināja islāms? Vai tikai beigu galā nebūs par visu jāmaksā ar dienestu Alaha kareivju rindās.

Draugiem Facebook Twitter Google+