×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

Jauns ceļvedis vilina iepazīt Latgales skaistākās vietas

Latgale_122

Latgales plānošanas reģions pārrobežu projekta ietvaros kopā ar Krievijas pierobežas pašvaldībām izdevis tūrisma ceļvedi “Latgale vieno!”.

 

Tajā var atrast informāciju par Latgales keramiķiem, arhitektūru, dabas bagātībām, kultūru, mākslu, sakrālo mantojumu, aktīvo atpūtu un lauku labumiem gan miesai, gan garam.

Velotūristiem izveidoti 17 maršruti vairāk nekā 700 kilometru garumā, tostarp pa Daugavas lokiem un Dvietes palienes dabas parku, apkārt Lubānam, Ežezeram, Sīvera, Drīdža, Rušona un Mazajam Ludzas ezeram, apmeklējot Mākoņkalnu un Latvijas trešo augstāko virsotni Lielo Liepu kalnu (289,3 m v. j. l.).

Tie, kam netīk mīt pedāļus, var doties uz zirgu sētu “Klajumi” Krāslavas pusē, kuras saimniece Ilze Stabulniece piedāvā septiņus maršrutus izjādēm gar Daugavu un tuvāko apkārtni.

Nav aizmirsti arī ūdenstūristi. “Mučas” ieteiks maršrutu un noorganizēs laivu braucienu ar divvietīgajām smailītēm, “Beibuks” – ar piknikam aprīkotiem koka plostiem, bet “Ezersētu” saimnieks palīdzēs izveidot maršrutu vairāku ar ūdenstecēm savienotu ezeru apceļošanai.

Ceļvedī atspoguļoti arī Pleskavas pilsētas un apgabala apskates objekti – Ples-
kavas Kremlis (Kroms), kas ir lielākais viduslaiku cietoksnis Eiropā, Izborska, Slovenskas avoti, Pleskavas-Pečoru Svētā Uspenska vīriešu klosteris, Mirožas klostera Pestītāja Apskaidrošanas katedrāles fresku muzejs, kas iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā, un citas interesantas vietas. Krievijas vīzas steidzamības kārtā var saņemt pat trīs darba dienu laikā (tad būs jāšķiras no 94 ASV dolāriem) un ne tikai Rīgā, bet arī Daugavpilī un Liepājā.

Izdevuma veidotāji atzīst, ka ceļvedī ietverti tikai paši ievērojamākie apskates objekti un tūrisma pakalpojumu sniedzēji un katrā novadā to ir daudz vairāk. Ceļvedis “Latgale vieno!” pieejams visos Latgales tūrisma informācijas centros un Latgales plānošanas reģiona birojos, arī Rīgā. Tas būs atrodams arī nākamajā tūrisma izstādē “Balttour” Ķīpsalā. Virtuāli ceļvedi var izlasīt un izdrukāt mājas lapā: www.latgale.lv/lv/tour/materiali/celvedis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+