×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

Jauns kompetenču centrs Kurzemē (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz ar kompetences centra statusu Ventspils Mūzikas vidusskolai būs iespēja attīstīties par būtisku mūzikas izglītības centru visas Latvijas kontekstā.

Ventspils Mūzikas vidusskola atbilst visiem profesionālās izglītības kompetences centra kvalifikācijai nepieciešamajiem kritērijiem. Vidusskolā mācās 476 izglītojamie, profesionālās vidējās izglītības programmās – 91 un profesionālās ievirzes izglītības programmās – 385.

Kultūras ministrijas padotībā esošo profesionālās vidējās kultūrizglītības ie­stāžu attīstības koncepcija paredz līdz 2020. gadam Latvijā izveidot sešus profesionālās izglītības kompetences centrus kultūrizglītības jomā ar mērķi radīt kvalitatīvu vidi un apstākļus, kas palīdzēs izkopt jauno talantu izcilību mākslās un mūzikā. Šādiem centriem ir arī priekšrocība piesaistīt finansējumu atbilstoši jaunā ES struktūrfondu plānošanas perioda prasībām. Rīgā plānoti divi profesionālās izglītības kompetences centri – viens tika izveidots 2015. gadā uz Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas esošās bāzes. Saskaņā ar otru ieceri paredzēts izveidot Nacionālo Mākslu vidusskolu, kurā kā atsevišķas administratīvas vienības pastāvētu Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola un Rīgas Doma kora skola.

Kompetences centru izveidei sevišķa nozīme ir reģionu attīstības kontekstā, jo četri no jaunveidojamajiem kompetences centriem būs izvietoti ārpus Rīgas – līdzās Ventspils Mūzikas vidusskolai Kurzemē atradīsies arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, Vidzemē – Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola, bet Latgalē tiek plānota kompetences centra izveide uz pašreizējās Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bāzes. Kompetences centru koncepcijas īstenošanai plānotie finanšu avoti ir valsts un Eiropas struktūrfondu finansējums, bet finansēšanai var tikt piesaistīti arī citu avotu līdzekļi, skolām iesaistoties dažādos projektos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas latviskā skanējumā ir KOMPETENCES? Vai mūsu nabadzigā valoda kļūst bagātāka, ja laviskos vārdus aizstājam ar svešvārdiem? Kaunieties!

Draugiem Facebook Twitter Google+