Ekonomika
Bizness

Jauns konkurents? Latvijā gatavojas ienākt ietekmīgā tūrisma kompānija ”TUI”3

Foto – LETA/ITAR-TASS

Latvijā plāno ienākt pasaulē lielākā tūrisma un izklaides kompānija “TUI”, svētdien vēstīja “LNT Ziņas”.

Raidījums šai informācijai guvis apstiprinājumu kompānijas galvenajā birojā Vācijā. Plašāki komentāri gan tikšot sniegti vien pēc dažām nedēļām.

“TUI” darbības izvēršana Latvijā, pēc ekspertu teiktā, ir ļoti labas ziņas ceļotājiem, jo pavērtos iespējas par draudzīgākām cenām nokļūt tālos un eksotiskos galamērķos.

“TUI” grupai bez ceļojumu aģentūrām pieder arī sešas aviokompānijas ar apmēram 150 lidmašīnu floti, kā arī kruīza kuģu līnijas un vairāk nekā 300 viesnīcas un kūrorti visā pasaulē.

Tūrisma nozares eksperti atzīst, – ja “TUI” Latvijā darbosies kā pilnvērtīga tūrisma kompānija un savus čarterus veiks no lidostas “Rīga”, tas kardināli mainīšot konkurenci tūrisma biznesā.

“TUI” ienākšana Baltijas valstīs, iespējams, varētu negatīvi ietekmēt arī nacionālās aviokompānijas “airBaltic” biznesu, jo, pretstatā vietējiem tūroperatoriem, kas izmanto “airBaltic” lidmašīnas čarterreisiem, “TUI” lido ar savām lidmašīnām.

Saistītie raksti

Satiksmes ministrijā un lidostā “Rīga” “LNT ziņām” skaidroja, ka “TUI” vēl nav informējis, ka Latvijā turēs savas lidmašīnas, taču šāda iepriekšēja pieteikšana Eiropas kompānijai nemaz neesot vajadzīga.

Raidījums vēstīja, ka vakanču portālā “cv.lv” ir izvietoti darba sludinājumi topošajam “TUI” Baltijas birojam Rīgā.

LA.lv