Agnija Mirgorodska uzsvērusi, ka Rīgas biennālē “spekulatīvas mākslas nebūs”.
Agnija Mirgorodska uzsvērusi, ka Rīgas biennālē “spekulatīvas mākslas nebūs”.
Foto – Paula Čurkste/LETA

Jauns laikmetīgās mākslas forums Rīgā 0

No sestdienas, 2. jūnija, līdz 28. oktobrim ar konceptuālo uzstādījumu “Viss bija mūžīgs, līdz pārstāja tāds būt” (Everything Was Forever, Until It Was No More) norisināsies Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, jauna privāta ierosme, kurai izvirzīts ambiciozs mērķis – pārvērst Rīgu par visas Baltijas un ziemeļvalstu reģiona laikmetīgās mākslas priekšposteni.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Biennāles dibinātāja un komisāre ir Agnija Mirgorodska – sanktpēterburdziete, kura tagad dzīvo Latvijā. Kā atzinusi iepriekšējās intervijās (kasjauns.lv), viņas tante un onkulis ir pazīstami lietuviešu mākslinieki un Baltijas reģions vienmēr saistījies ar mākslu. Biennāli finansējot viņas tēvs Genādijs Mirgorodskis (SZRK – viena no lielākajiem Krievijas zivju pārstrādes uzņēmumiem ģenerāldirektors). A. Mirgorod­ska arī uzsvērusi, ka “par laikmetīgo mākslu var runāt bez snobisma” un ka viņai ir vēlme “radīt platformu radošu ideju apmaiņai, sava veida mākslas institūciju”. Biennāles pamatekspozīciju veidojusi Briselē dzīvojošā grieķu izcelsmes kuratore, mākslas vēsturniece, lektore un publiciste Katerina Grega. Viņas darbs ir, piemēram, ekspozīcija Beļģijas paviljonā 2015. gada Venēcijas biennālē un Dānijas paviljonā 2011. gada Venēcijas biennālē. No 2012. līdz 2016. gadam Katerina Grega bija mākslas meses “Art Brussels” mākslinieciskā vadītāja.

Ar biennāles norisēm varēs sastapties deviņās vietās, kurās tiks izstādīti 113 darbi, no tiem 49 – jaunradīti. Desmit mākslas objekti būs apbrīnojami Rīgas pilsētvidē, piemēram, Kronvalda parkā – Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša veidotais mākslas objekts. Centrālā tās norišu vieta būs Latvijas Universitātes bijusī Bioloģijas fakultātes ēka, arī – topošais mākslas centrs “Zuzeum”, Andrejsala, Kristapa Morberga dzīvoklis, bijušās tekstilrūpnīcas “Boļševička” teritorija un Mākslas stacija Dubulti. Savukārt kinoteātrī “Splendid Palace” tiks rādīta filmu programma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Biennālē piedalīsies 104 mākslinieki no visas pasaules – Korejas, Argentīnas, Venecuēlas, Kolumbijas un Dienvidāfrikas, Krievijas, Beļģijas, Nīderlandes, Spānijas, Portugāles, Šveices, Grieķijas un Bulgārijas. Gandrīz trešdaļa – no Baltijas valstīm un 70% – no Baltijas reģiona (Polijas, Zviedrijas, Dānijas, Somijas un Vācijas). Latviju pārstāvēs Andrejs Strokins, Andris Eglītis, Ēriks Apaļais, Kristaps Epners, Ieva Epnere, Ieva Balode, Katrīna Neiburga, tekstgrupa “Orbīta”, Paulis Liepa un citi. Biennāles mākslinieku vidū būs arī amerikāņu – lietuviešu eksperimentālā kino leģenda Jons Meks (1922).