Dabā
Medības

Jauns Latvijas rekords “Purnavu muižas” kausa izcīņā1


“Purnavu muižas” kausa ieguvējs Jānis Zandbergs.
“Purnavu muižas” kausa ieguvējs Jānis Zandbergs.
Foto: žurnāls “Medības”

Mārkulīču šautuvē jūnija vidū norisinājās vienas no vērienīgākajām medību šaušanas sacensībām Baltijā “Purnavu muižas” kauss, kur pavisam negaidot tika labots Latvijas rekords disciplīnā Skrejošā mežacūka 35 metru distancē (SK-35), bet kopvērtējumā galveno balvu – “Purnavu muižas” kausu – izcīnīja medību šaušanas entuziasts un attīstītājs Latvijā Jānis Zandbergs.

Vilnis Veitners SK-35 disciplīnā četrās sērijās (99/100/99/98) ieguva 396 punktus, par vienu punktu labojot iepriekšējo Latvijas rekordu. “Tas ir absolūti unikāls, visas Latvijas šaušanas sporta sabiedrības uzmanības vērts notikums,” sacīja mednieks un sporta šāvējs Jānis Zandbergs.

Viņš atgādināja, ka iepriekšējais valsts labākais rezultāts piederējis Jurim Zeltam. 2005. gadā Pakuļu šautuvē SK-35 disciplīnas sacensībās viņš sašāva 395 punktus.

Jānis Zandbergs, sportists ar samērā nelielu stāžu – nedaudz vairāk kā pieci gadi – pats atzīst, ka ir gājis uz šo rezultātu mērķtiecīgi.

“Gandarījums ir liels. Pagājušajā un aizpagājušajā gadā man izdevās tikt tikai līdz otrajai vietai. Šogad beidzot esmu sasniedzis virsotni. Galvenais, ko vēlējos, – parādīt, uz ko ir spējīgs mednieks parastais, ja vien viņam ir vēlme un interese sasniegt labus rezultātus šaušanas sportā. Tas arī bija mans mērķis, kad es sāku šaut medību sporta šaušanas disciplīnās. Līdz šim diezgan daudz panākumu ir gūts, taču uzvara Purnavu muižas kausa izcīņā ir viens no maniem līdz šim nozīmīgākajiem sasniegumiem,” tā Jānis Zandbergs. 

Purnavu muižas kausa sacensībās dalībniekiem bija iespēja šaut astoņās disciplīnās – trīs oficiālās un piecās papildu.

“Kopvērtējumā gāja gan lidojošo mērķu šaušana, respektīvi, sportings un traps, pa 25 šķīvīšiem katrā, gan šaušana uz Eiropas dzīvnieku siluetiem: stirnu, lapsu, ģemzi un mežacūku. Tad notika arī Latvijas čempionāts Skrejošās mežacūkas disciplīnā, kura rezultāts arī tika ņemts vērā kopvērtējumā.

Ārpus oficiālajām sacensībām notika šaušana ar pneimatisko ieroci uz skrejošo mērķi 17,5 metru distancē, kur varēja piedalīties pilnīgi visi. Neoficiālajā daļā notika arī šaušana stāvošā mērķī desmit metros ar vaļējiem tēmēkļiem, izmantojot pneimatiskos ieročus. Notika arī starp šāvējiem populārā disciplīna, kurā risinās visasākās cīņas, – Mārkulīču supermednieks. Ir jāšauj uz sportinga šķīvīšiem, kas piekarināti piecdesmit metru distancē. Šeit uzvaras laurus plūca Oskars Lāma, otrajā vietā Edžus Alksnītis, bet trešajā – Lauris Ķemlers.

Vēl bija iespēja pašaut ar pneimatisko ieroci uz skrejošu alni desmit metru distancē. Visu dienu šautuvē skanēja mūzika, bija degustācijas, lidojumi ar gaisa balonu, valdīja svētku atmosfēra un prieks,” pastāstīja sporta šāvējs Jānis Zandbergs.

“Sacensībās dalību bija pieteikuši 116 cilvēki, bet ieradās 114. Mantiskais balvu fonds naudas izpausmē bija vairāk nekā 10 000 vērts, tajā skaitā Mauzer M12 Pure karabīne. Uz pasākumu bija ieradies arī Blaser pārstāvis mūsu reģionā, kurš bija pārsteigts par mājīgo, ģimenisko atmosfēru Purnavu muižas kausa sacensībās. Kopumā svētki izdevušies lieliski. Priecājamies arī par Jāņa Zandberga uzvaru,” sacīja sacensību organizētāja pārstāve, SIA “Purnavu muiža” biroja vadītāja Anita Bagāta.

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Sestdien gaisa temperatūra pakāpsies līdz +27 grādiem
2 dienas
LA
LA.LV
Dabā
Glābēji Alūksnes pusē izglābj nelaimē nonākušu ezi
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Iepriecinošas prognozes: Laiks būs pārsvarā sauss un saulains
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
8 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
7 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 12 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
7 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
8 stundas