×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Jauns piedāvājums ministriju sadalē
 (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Premjera amata kandidātes Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) pirmais mēģinājums sadalīt ministrijas partijām, balstoties tikai tīri matemātiskajā loģikā, nav bijis īpaši veiksmīgs. Tādēļ vakar topošās valdības partneriem tika piedāvāts jauns, uzlabots variants.

Pēc konsultācijām un diskusijām politisko partiju starpā Laimdota Straujuma piedāvājusi jaunu ministriju sadalījuma variantu, ņemot vērā to, kādu nozaru profesionāļus partijas spēj piedāvāt.

Jaunajā modelī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) saņemtu zemkopības ministra, labklājības ministra un izglītības ministra portfeļus. Neskatoties uz ZZS ietilpstošās Zaļās partijas uzstājību, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) zaļzemniekiem netiek uzticēta, bet viņi varētu saņemt parlamentārā sekretāra amatu šajā ministrijā.

Reformu partijas (RP) līderis Edmunds Demiters pēc vakardienas tikšanās ar Straujumu šķita krietni apmierinātāks nekā aizvakar. Reformisti tomēr izcīnījuši sev tiesības arī nākamajā valdībā paturēt aizsardzības ministra amatu. Tāpat RP uzticēta arī Iekšlietu un Ekonomikas ministriju vadība.

Jaunais piedāvājums Nacionālajai apvienībai īpaši neatšķiras no sākotnējā. Nacionāļiem atvēlēta Kultūras ministrija, Tieslietu ministrija un VARAM. Ņemot vērā NA īpašo interesi par demogrāfijas jautājumiem, viņi varētu papildu saņemt arī parlamentārā sekretāra vietu Labklājības ministrijā.

Pagaidām šķiet, ka “Vienotībai” tomēr nāksies uzņemties atbildību par nevienas partijas īsti negribēto Veselības ministriju. Premjera partija savā kontrolē saņemtu arī Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, un kopā ar neatkarīgo deputātu bloku Satiksmes ministriju.

Jaunais piedāvājums vairs neparedz veidot īpašu uzdevumu ministra amatu Eiropas Savienības lietās.

Arī frakciju līderi atzina, ka jaunais sadalījums, kurā ņemta vērā partiju profesionālā pieredze, ir daudz likumsakarīgāks. Partijām dots laiks izvērtēt piedāvājumu līdz pirmdienai, kad valdības veidošanas sarunas turpināsies. Ja nevienam nebūs iebildumu pret ministriju sadalījumu, varētu jau sākties diskusija par ministru amata kandidātiem. Straujuma šajā sakarā uzsvēra, ka patur sev tiesības noraidīt partiju izvirzītos ministru kandidātus, ja viņai tie šķitīs neapmierinoši.

Nākamās nedēļas sākumā varētu kļūt pieejams arī Straujumas valdības deklarācijas sākotnējais projekts.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Par cik komentāts “NEJAUŠI” pazuda, teikšu savu domu īsāk: dodot ZZS Aizsardības ministriju, Prezidents TIEK VAĻĀ NO MINISTRA ARTA PABRIKA, ministra, kuram ir vislabākāšs atsauksmes viņa darbam ne jau tikai LATVIJĀ!!! Ar jaunu sparu atsāksies Zvārdes poligona teritoriju ATŅEMŠANA turienes zemniekiem, kuri pa šiem gadiem šo zemi iekopuši un GRIB TUR DZĪVOT, jo tā ir viņu senču zeme! ZZS AM realizēs prezidenta “Neaizmirsto” plānu, bet Artis Pabriks tam stāvēja ceļā… “Vienotība” un Strajumas kundze manā vērtējumā tagad līdzinās nullei!!! Un vispār, KO ZZS SPRĒGĀ… Dodot viņiem Aizsardzības minisrtiju tas nozīmē atdot arī valsti, jo viņi cīnās VIENĪGI par SAVU LABUMU! TĀDA LATVIJA VIŅIEM PIE KĀJAS!!!

  2. tātad tagad aizsardzības ministrijā būs 2 ministri – viens no RP, otrs no V. varbūt tā vajag visās ministrijās – viens otru uzmanīs. no jaunā piedāvājuma izskatās, ka ārlietu ministrs Latvijai vispār vairs nav vajadzīgs, laikam tā funkcijas pārņems pati Brisele. spītīga un dumja ir arī VARAM ministrijas neatdošana ZZS. izskatās, ka tai Straujajai tomēr viss ar domāšanu, iniciatīvu un stingru teikšanu smagi pieklibo. nu bet kaut kā jau tos 10 mēnešus novilks.

  3. tu nemuldi angliski!tev tika uzdots jautajums par aizsardzibas ministriju! RP un vienotiba ministri?

Draugiem Facebook Twitter Google+