×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

Jauns popkultūras lielfestivāls – “Pestivāls”

ReklāmfotoReklāmfoto

28. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē debitē jauns, ambiciozs popkultūras festivāls “Pestivāls”, nākotnē cerot kļūt par pazīstamu Rīgas popmūzikas notikumu. Pirmajā reizē uz festivāla skatuves kāps mūziķi no ASV, Eiropas un Latvijas, orientējoties galvenokārt uz jauniešu publiku.

 

“Rīgai joprojām nav sava festivāla, ceram, ka varēsim ieņemt šo vietu,” stāsta festivāla organizētāju pārstāvis Aivars Līpenītis. “Būsim pirmais īstais “meinstrīma”, popmūzikas festivāls Latvijā, jo pašlaik notiekošie lielie festivāli – “Positivus”, “Summer Sound” – tomēr ir nišas festivāli. Jau tagad esam uzrunājuši vairākus pasaules “lielos” māksliniekus, kas pie mums varētu viesoties jau nākamgad, bet arī šogad uzstāties piekrituši pasaulē pazīstami mākslinieki un pirmajai reizei tas ir daudz!” uzsver Līpenītis, paužot cerību, ka pirmo festivālu varētu apmeklēt apmēram 25 tūkstoši apmeklētāju vecumā līdz 30 gadiem.

 

Jaunu cilvēku aprindās lielu popularitāti guvis hiphops, ne velti šā gada galvenie festivāla mākslinieki pārstāv minēto žanru – savas pasaules turnejas ietvaros ieradīsies amerikāņu mākslinieks, dziesmu autors un producents B.o.B., kura šogad izdotajā albumā piedalījušies gan Teilore Svifta, gan Kriss Brauns un citas zvaigznes.

 

Viņam seko ritma un blūza mākslinieks “Lloyd”, kuru pasaulē piesaka kā romantiskas balss īpašnieku. Viņa zināmākās dziesmas ir “You” un “Get It Shawty”, kā arī “BedRock”, “Lloyd” sadziedājies gan ar hiphopa pasaules spīdekli “50 cent”, gan Lilu Veinu.

“Mēs strādājam ar Latvijā labākajām skaņas, gaismas un skatuves firmām, tādēļ viss būs arī tehniski kvalitatīvi. Iespējams, kāds domā, ka B.o.B. un “Lloyd” atbrauks ar vienu dīdžeju, pabļaustīties un viss. Patiesībā tās ir “padsmit” cilvēku lielas grupas, kas spēlē “dzīvajā” un dara to pamatīgi,” atklāj A. Līpenītis.

Festivālā uzstāsies arī rumāņu aktuālākā popgrupa “Acent”. Festivāla skatuve neiztiks bez pašmāju popmūzikas spīdekļiem – muzicēs gan “PeR”, “Musiqq”, gan “Grafomāns & Fakts”, gan “Triānas Parks”, Jānis Stībelis, Aija Andrejeva jeb Aisha, grupa “Tumsa” kopā ar Valteru Frīdenbergu kā grupas solistu u. c.

Dīdžeju skatuvē ASV pārstāvēs dīdžejs un producents “Latin Prince”, mūziku varēs baudīt igauņu “DNS Project” sniegumā, piedalīsies pašmāju “Dubsisters”, Emil Deo, Uldis Rudaks, Markus Riva, Mixmaster AG.

 

Uzziņa

Festivāla biļetes: “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuservss.lv.

Cena – Ls 15 – 50.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+