Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
24. oktobris, 2014
Drukāt

Rīgā jauns sociālo pakalpojumu centrs

Foto - LETAFoto - LETA

Kopš pirmdienas, 20. oktobra, klientu pieņemšanu sācis Rīgas Sociālā dienesta jaunais teritoriālais centrs “Imanta”.

Tajā strādās 25 darbinieki, tostarp sociālās palīdzības jomā – 10 darbinieki, sociālo pakalpojumu jomā – pieci darbinieki, sociālā darba speciālisti būs astoņi un viens informators. Piemēram, sociālie darbinieki šeit sniegs informāciju par iespējām saņemt pašvaldības atbalstu atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un izvērtējot katru gadījumu individuāli. Jāatgādina – lai izvērtētu ģimenes vai personas atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes vai personas statusam un tiesībām saņemt sociālos pabalstus un/vai pakalpojumus, personai vai tās pārstāvim jāvēršas Rīgas Sociālā dienesta rajona nodaļu teritoriālajos centros ar iesniegumu un jāaizpilda iztikas līdzekļu deklarācija, kurā personas, kam ir kopēji izdevumi par uzturu un kuras mitinās vienā mājoklī, deklarē ienākumus un materiālo stāvokli par pēdējiem trim mēnešiem. Iztikas līdzekļu deklarācija nav jāaizpilda, ja sociālais pakalpojums tiek nodrošināts, neizvērtējot personas/ģimenes ienākumus un materiālo stāvokli. Pie darbinieka jāierodas ar nepieciešamajiem dokumentiem, lai noformētu palīdzību.

Ja tiek pieprasīts dzīvokļa pabalsts, pabalsta pieprasītājs kvītis par īri un komunālajiem pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu, Rīgas Sociālajā dienestā uzrāda ik pa trim mēnešiem.

Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes/personas statusu nosaka uz laiku no trim līdz sešiem mēnešiem.

Lai saņemtu patversmes, naktspatversmes, dienas centra pilngadīgām personām un krīzes centra pakalpojumus, personai jāvēršas tieši pie pakalpojuma sniedzēja.

Turpat, Imantas 8. līnijā 1, tiks atvērts arī Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Diakonijas centra daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs “Mēs”, kurā pakalpojumus varēs saņemt pilngadīgas personas (līdz 50 personām dienā). No 3. novembra biedrība “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” piedāvās jaunu Dienas aprūpes centra pakalpojumu cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, kompleksiem funkcionāliem traucējumiem, kā arī ar autiskām iezīmēm.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+