Foto – www.andriskozlovskis.lv

JAUNS! Stiprinām ģimeni ar pieskārieniem 0

Ģimene ir ne tikai kopīga saimniecība, bet arī enerģētiskā saskaņa. Kā teikts – divi ir viena miesa. Lai šo divsavienību stiprinātu, noder pieskārieni tā dēvētajiem aktīvajiem punktiem.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

“Pieskārieni un glāsti lai kļūst par dzīves nepieciešamību, un ne tikai intīmā brīdī,” to ikvienam novēl eksperimenta vadītājs, Austrumu medicīnas ārsts Igors Kudrjavcevs.

Psihologi saka – dienā vajadzīgi divpadsmit pieskārieni, lai izdzīvotu. Ja būs 24 – veicināsim personības attīstību, ja 36 ­– dzīvosim ar prieku, labpatikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt nav svarīgi, vai pieskaras tev vai arī pats saņem pieskārienus. Ja to dara ar mīlestību, labums ir abiem.

Ar noteikta veida pieskārienu iespējams gan atbrīvot no sasprindzinājuma un mazināt sāpes, gan uzlabot miegu un veicināt mīlestības enerģiju. Tas notiek, maigi masējot aktīvos punktus, kas atrodas uz organisma meridiāniem jeb kanāliem, pa kuriem dzīvības enerģija nonāk ikvienā ķermeņa daļā.

“Saskanīgam pārim jau tāpat ir enerģētiskais kontakts, šādi tas kļūst vēl spēcīgāks. Protams, pieskāriens nebūs tik profesionāls kā, piemēram, masierim vai mediķim, toties mīlestības pārpilns, līdz ar to iedarbosies spēcīgi. Attieksme ir svarīga, tikai tad notiks jaudīga enerģijas apmaiņa,” uzsver ārsts.

Var jau katrs pats pamasēt savus aktīvos punktus, taču daudz lielāks efekts, ja to dara mīļotais cilvēks. Turklāt ne tikai pašsajūta uzlabojas un enerģija vairojas – notiek arī apmaiņa ar iņ (sievišķo) enerģiju un jan (vīrišķo) enerģiju. Šādi stiprinās pāra savienība.

“Galu galā, pieskārieni ir patīkami. Un nauda ietaupās.

Zinu ģimeni, kas darīja tā: ja vīrs zinoši un prasmīgi palīdzēja sievai atbrīvoties no stresa vai sāpēm, tātad tika ietaupīti 20 lati, kas citādi būtu jāatdod dakterim. Šo naudu atlika, tā pamazām vien sakrāja ceļojumam,” rosina Igors Kudrjavcevs.

Ja ar pieskārienu mazinu otram stresu, vai tas nepāriet uz mani pašu? Ārsts uzsver, ka, palīdzot tuvam cilvēkam, diez vai tā notiks. Tomēr, ja vēlas, var noskalot rokas tekošā ūdenī – tā rekomendē Austrumu medicīna.

Reklāma
Reklāma

Taču, ja partneri uzreiz apmainās lomām – masieris kļūst par masējamo, notiek enerģijas apmaiņa, un viss līdzsvarojas.

Eksperimentā pārbaudām, vai pieskārieni palīdz justies labāk. Rasa un Māris uzzina četrus paņēmienus, kā var palīdzēt viens otram.

 

1. Atbrīvot no saspringuma

Kāpēc? Lai tiktu vaļā no noguruma, sasprindzinājuma un stresa, justos labāk.

Kad? Vakarā, kad atnāk no darba.

Kā? Rasa noguļas uz vēdera. Iedomājas, ka ir medūza, kas līdz ar katru izelpu it kā izplūst uz malām, līdz ar to mazliet atbrīvojas. Māris saberzē plaukstas, lai tās būtu siltas, īpaši viducīši. Iedomājas, ka rokas smaida.

Vienu plaukstu novieto Rasai uz muguras, lai tās viducis atrodas uz kakla septītā skriemeļa, tas ir lielākais no visiem, labi sataustāms. Otru – uz muguras iepretim nabai. Tur viegli, maigi, nedrīkst spiest. Lēnām, gandrīz nemanāmi masē vienlaikus abus punktus pretēji pulksteņrādītāju virzienam, kamēr Rasa sajūt siltumu.

Masējot pretēji pulksteņrādītāju virzienam, enerģija tiek kavēta, spēku it kā izskrūvē, noņem sasprindzinājumu. Ja aktīvo punktu masētu pulksteņrādītāju virzienā, tas tiktu stimulēts, enerģija vairota. Rokas var nesteidzīgi tuvināt, lai izglāstītu visu muguru.

Starp mugurkaulu un lāpstiņām ir tādas kā joslas, pa tām slidina plaukstas uz leju, nobraukot visu muguru, turpina pa kāju ārmalām līdz pat mazajiem pirkstiņiem. Mazais pirkstiņš ir vieta, kur beidzas tā dēvētais muguras meridiāns jeb enerģētiskais kanāls. Tā dara vairākas reizes, kamēr Rasa jūtas labi, ir tīkamā mierā.

 

2. Iemigt saldāk

Kāpēc? Lai gūtu mieru, atslābtu, sagatavotos miegam.

Kad? Vakarā pirms gulētiešanas.

Kā? Māris brīvi sēž krēslā. Rasa saberzē rokas un sasilda plaukstu centrus. Labo plaukstu pēc kārtas liek uz šādiem punktiem: pieres vidū starp acīm, krūšu vidusdaļā – sirds apvidū, uz saules pinuma, zem nabas (tie ir četru čakru punkti jeb enerģētiskie centri). Arī uzmanību pakāpeniski virza uz leju. Plaukstu tur cieši, bet maigi, gandrīz nemanāmi masējot pretēji pulksteņrādītāju virzienam, kamēr sajūt siltumu.

Pēc tam Rasa atrod ilgdzīvošanas punktu. Plaukstu uzliek uz ceļgala bļodiņas un nofiksē, kur atrodas mazais pirkstiņš. Punkts atrodas trīs pirkstu attālumā uz leju vai apmēram plaukstas tiesu zem ceļgala bļodiņas ārējā pusē. Māris rosina, ka vajadzētu tur uzkrāsot punktu, lai ik reizi nebūtu jāmeklē.

Rasa uzliek plaukstas uz šiem punktiem abās kājās. Nesteidzīgi masē, kamēr kļūst silti.

 

3. Dubultā masāža

Kāpēc? Lai veicinātu mīlestības un radošo enerģiju, vairotu dzimumhormonus, uzlabotu ķermeņa tonusu, stiprinātu kaulus un zobus.

Kad? Reizi dienā, bet ne pirms miega.

Kā? Nostājas ar seju viens pret otru. Abi aizliek rokas aiz partnera muguras, iztēlojas, ka plaukstas smaida. Rokas novieto uz muguras lejasdaļas, kur atrodas nieres, un masējoši glāsta šīs vietas ar abu plaukstu centriem. Šādi tiek aktivēts nieru meridiāns, kas ir viens no galvenajiem enerģijas glabātājiem. Virziens: uz centru, uz leju, uz āru. Plaukstām jābūt brīvām, tomēr pilnīgi piekļautām. Pēc tam plaukstas slidina pa visu muguru, mierinoši un maigi.

“Varbūt nenostrādās uzreiz kā Viagra, tomēr, regulāri praktizējot, mīlestības enerģija augs un kuplos,” uzsver Igors Kudrjavcevs.

 

4. Enerģijas apmaiņa

Kāpēc? Tā var apmainīties ar enerģiju – vīrs dabū iņ, tātad būs maigāks; sieva saņem jan – būs stiprāka. Tiek stiprināta viņu savienība.

Kad? Jebkurā iespējamā brīdī. Jo biežāk, jo labāk.

Kā? Abi apsēžas, saliec kājas ceļgalos un cieši saliek kopā pēdas, pēc tam arī plaukstas. Caur pēdām un plaukstām notiek intensīva enerģijas apmaiņa – visvairāk var dot un saņemt.

Māris ieelpo un izelpo it kā caur Rasas pēdām un plaukstām, šādi iedodot viņai savu enerģiju. Pēc tam otrādi. Var šādi darīt abi vienlaikus.

Īsais variants: saliek cieši kopā plaukstas un brīdi pastāv. Dara to apzināti, it kā sakot: atkal esam viena miesa.

 

 

Eksperimenta norise

* Eksperimenta dalībnieki Rasa un Māris ierodas pie daktera Igora Kudrjavceva.

* Speciālists ierāda paņēmienus, kā savstarpēji palīdzēt.

* Desmit dienas dalībnieki izmēģina ieteikto, veicot vismaz reizi dienā.

* Pēc noteiktā laika abi izvērtē ieguvumus, bet vadītājs sniedz vērtējumu, cik veiksmīgi noritējis eksperiments.

 

 

Pauze domās un sievas siltums

“Man ir grūti atslēgties no darba pienākumiem, tie visu laiku manī kurbulējas. Beidzot atradu paņēmienu, kā uz brīdi izkļūt no šī riteņa,” atzīst Māris Bērziņš.

Māris ar Rasu ir kopā desmit gadus, diezgan ilgi abi strādā kopā, būvniecības nomas un pakalpojumu uzņēmumā. Mārim ir liela darba slodze un atbildība, grūti atslābināties, nereti mokās ar iemigšanu. Eksperimentu uztvēra kā iespēju uzlabot ikdienu.

– Ja neticētu, ka cilvēks daudz ko var pats, spēj palīdzēt arī citiem, diez vai piekristu piedalīties šādā eksperimentā.

Es jau sen dzīvoju pēc šiem principiem, mana iekšējā balss to pateikusi priekšā. Sieva izlasa grāmatā kaut ko par cilvēka domu spēku, enerģētiku, stāsta man kā atklājumu. Bet es saku – teicu jau pirms vairākiem gadiem, ka tā ir.

Savulaik pārcietu galvas traumu, joprojām ik pa laikam jūtu sāpes. Taču esmu sapratis, ka spēju pats tās mazināt ar savu enerģiju. Nevaru paskaidrot, kā to izdaru, atslābinos vai koncentrējos, bet tas kaut kā izdodas.

Daktera ieteiktos vingrinājumus uztvēru kā iespēju vēl labāk sajust vienam otru, uzlabot attiecības. Es to nedēvētu par masāžu, drīzāk par glāstiem.

Vienu vingrinājumu varējām veikt pat darbā. Strādājam gan dažādos kabinetos, bet var taču atrast mirkli, kad biroja virtuvē neviena nav, doties uztaisīt kafiju vai padzerties ūdeni, pie viena pasildīt sieviņai muguru. Vakarā pēc kārtas gulējām uz paklāja, lai sildītu viens otram svarīgos muguras punktus. Tas aizņēma apmēram pusstundu, reizēm mazāk.

Tas bija brīdis, kad varēju atslēgties. Darba laiks paiet sasprindzinājumā, strādāju ar klientiem, organizēju un plānoju, smadzenes visu laiku noslogotas. Pārnākot mājās, turpinu analizēt notikušo, plānoju nākamo dienu. Darbs neglābjami valda manās domās.

Tikai tad, kad sieva izglāstīja muguru, izdevās atslābināties. Koncentrējos uz siltumu, kas parādījās mugurā. Pēc tam sāku just, kā enerģija aiziet pa pēdām, Rasas roku kustības un siltu-
mu – līdz pat mazajiem pirkstiņiem.

Pēc tam palīdzēju relaksēties sievai, atkārtoju šo procedūru viņai. Domāju tikai par to, kā labāk izdarīt, vai plaukstiņas smaida. Sieva teica, ka jūt siltumu, tātad viss izdevās, plaukstas smaidīja pareizi.

Reizēm man šķita, ka vajag paturēt rokas mazliet ilgāk, bet Rasa sacīja – man jau karsti.

Pašsajūta gan nav mainījusies, taču esmu pateicīgs, ka beidzot radās iespēja paņemt pauzi domās par darbu. Turklāt tas bija mirklis, kad varējām būt kopā, viens otram pievērst vairāk uzmanības. Nevis, kā agrāk vakaros bieži ga-
dījās, – viens lasa grāmatu, otrs skatās tele-
vizoru.

Pārējie vingrinājumi ikdienā neieviesās. Iemigt man joprojām grūti. Seksuālā enerģija arī nevairojās, bet ar to gan mums nekad nav bijis problēmu.

Nenoliegšu – bija interesanti, tomēr citas jomas mani aizrauj daudz vairāk. Taču, ja sieva gribēs, iesākto turpināsim.

 

 

 

Ko Māris ieguva eksperimentā

* Brīžus, kad varēju atslēgties no ikdienas spriedzes, domām, plāniem.

* Vairāk laika veltīju sievai.

* Bija vairāk savstarpēju pieskārienu, mīļuma, tas nāca par labu mūsu attiecībām.

 

 

Plaukstas uzsmaida Mārim

“Biju pārliecināta, ka eksperiments būs noderīgs. Ja tici, ka ar savu enerģiju vari palīdzēt otram, nevar neizdoties,” uzskata Rasa Rozenblate–Bērziņa.

Rasai un Mārim ir nepilnus divus gadus vecs dēliņš Gustavs. Puiku nēsājot uz rokām, Rasa sāka just netīkamu smeldzi mugurā.

– Naktī, kad mazais pamostas, nedomāju uzreiz – pag, kā tur fizioterapeite ieteica, lai vispirms ieliecos celīšos un tikai tad ceļu bērnu no gultiņas… Metos klāt uzreiz, lai bērns ātrāk nomierinātos.

Kādu laiku lietoju slingu – ieliku dēliņu slingā un devos, piemēram, uz veikalu.

Atnācu mājās – mugura beigta! Sāpēja bieži. Bieži domāju, kā varētu muguru atslābināt.

Izrādās, ka nemaz nevajag iet pie masiera, man var palīdzēt Māris. Un es viņam. Tas neprasa daudz laika, un arī milzu māku ne.

Muguras pieskārienus veicām katru vakaru, kad nolikām Gustavu gulēt. Dakteris labi parādīja, un mums uzreiz izdevās. Koncentrējies, iedomājies, ka plaukstas smaida, un jau pēc mirkļa jūti, ka rokas gluži vai dedzina.

Ik reizi gandrīz vai aizmigu, tik lieliski bija just Māra rokas, šo siltumu, atslābumu, tīksmi. Varbūt tādēļ, ka ārā bija auksts, pavasaris nekādi nenāca, bija īpaši nepieciešams just otra siltumu.

Turklāt šie kopīgie mirkļi bija jauna iespēja. Dienas tik skrejošas, visu laiku strādājam, vakarā nodarbojamies ar mazo, kad lai veltām laiku viens otram? Tagad varējām pasildīt otram muguriņu, iedot savu enerģiju. Viss tā kā sakārtojās, nemiers izzuda. Kādu dienu sapratu – mugura vairs nesāp!

Es ticu enerģijas esamībai. Esmu daudz prātojusi par domas spēku, meditāciju, enerģētiku. Kad Gustavs bija pavisam maziņš, viņam reizēm sāpēja puncītis, daudz raudāja. Uzzināju, ka ar savām domām un enerģiju varu mazināt sāpes. Pagriezu mazo uz vēdera, lai mana plauksta būtu tieši uz viņa puncīša, un sūtīju labo enerģiju. Drīz vien raudāšana mitējās.

Lielisku enerģētisko masāžu izbaudīju Taizemē – tā ilga divas stundas, pēc tam jutos kā no jauna piedzimusi. Enerģija virmo kaut vai tad, kad no rīta rīvējos ar dvieli.

Nesen biju aizgājusi uz nodarbību par bērniņu masāžu. Mani interesē šī tēma, bija pat doma to apgūt dziļāk. Tieši tagad nāk šāda informācija. Arī piedāvājums piedalīties eksperimentā.

Šad un tad mēs masējām arī nierītes. Ar vīru strādājam vienā darbavietā, atradām brīdi, kad tuvumā neviena nebija, lai veiktu ieteikto vingrinājumu. Bija labi. Vēl viens mirklis citādai kopābūšanai.

Neizdevās gan Mārim palīdzēt aizmigt. Turēju rokas zem ceļgaliem, sildīju punktus, tomēr jutu – viņam grūti atslābināties. Varbūt par daudz darba, domas visu laiku skrien. Arī vingrinājums ar pēdu un plaukstu salikšanu nekļuva par ieradumu. Tā poza nebija pārāk ērta, laikam tādēļ neizjutām cerēto patīkamo efektu.

Domāju, ka muguras pieskārienus paturēsim savā ikdienas rituālā, jo tie palīdz. Arī draugiem parādīsim.

 

 

Ko Rasa ieguva eksperimentā

* Mugura vairs nesāp. Tas ir lieliski!

* Patīkamus brīžus, ko pavadījām kopā, veicot masāžu.

* Uzlabojās savstarpējā saskaņa.

* Mācos arvien labāk sajust Māri.

 

 

Igora Kudrjavceva vērtējums

Rezultāti iepriecina. Vēl pēc pāris mēnešiem, kad iegūtās pārmaiņas uzkrāsies, notiks kvalitatīvs lēciens. Tikai jāieklausās savā ķermenī!

Rasa var droši turpināt Mārim palīdzēt nomierināties, vēl ilgāk turot savas siltās rokas uz ilgdzīvošanas punktiem. Pat ja Māris neaizmigs, mieru gan izjutīs.

Māris stāsta, ka rokas smaida, ka izdevās relaksēties un sievu relaksēt, taču piepeši saka – “pašsajūta gan nav mainījusies”! Ir taču! Tikai jāiemācās pamanīt sīkākās pārmaiņas sevī. Ar laiku it kā nejauši radīsies interese arī par citiem vingrinājumiem enerģijas uzlabošanai.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.