×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
15. februāris, 2017
Drukāt

Apraka ar graudiem: “Bio-Venta” bojā iet profesionāls alpīnists (6)

SIA "Bio-Venta" biodīzeļdegvielas rūpnīcas atklāšanas pasākums. Foto no arhīva - LETASIA "Bio-Venta" biodīzeļdegvielas rūpnīcas atklāšanas pasākums. Foto no arhīva - LETA

Vakar kādā Kurzemes ražotnē pēc rapšu sēklu nogruvuma gājis bojā 27 gadus vecs vīrietis, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Savukārt 24 gadus vecs vīrietis pēc šī paša rapšu sēklu nogruvuma nogādāts slimnīcā ar virspusējiem ievainojumiem.

Traģiskais negadījums noticis vakar ap pusdienlaiku Ventspils uzņēmumā “Bio-Venta”, veicot 18,5 metrus augstās graudu uzglabāšanas tvertnes atbrīvošanu no rapša, informēja SIA “Bio-Venta” valdes priekšsēdētājs Arnis Janvars. Bojā gājušais nav “Bio-Ventas” darbinieks, bet gan profesionāli apmācīts alpīnists no apakšuzņēmēja, kas piesaistīts šādu darbu veikšanai.

Alpīnisti rezervuārā bija nokļuvuši līdz vietai, kur atradās sacietējis rapsis. Viņu tiešais darba pienākums bijis izkustināt sastingušās sēklas, veicot to atbilstoši iepriekš iegūtām profesionālajām zināšanām un atbilstoši konkrētajai darba specifikai, uzsver “Bio-Venta”. Tas, kāpēc šo darbu laikā viens no alpīnistiem tika apbērts ar graudiem un nespēja izkļūt no rezervuāra, tiks noskaidrots izmeklēšanā, tostarp pārbaudot, vai patiesībai atbilst izskanējusī informācija, ka viņš nebija piesprādzējies pie drošības virves.

Otram alpīnistam no rezervuāra bija izdevies izkļūt, un viņš nogādāts slimnīcā. Glābšanas darbi, meklējot bojā gājušo alpīnistu, ilguši aptuveni 20 stundas, un tajos tika iesaistīti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābēji, apakšuzņēmēja brīvprātīgie alpīnisti, “Bio-Ventas” tehniskie un ražošanas speciālisti, kā arī NMPD un Valsts policija (VP). Bojā gājušo vīrieti izdevies atrast šorīt ap plkst.8.15.

Nelaimes gadījuma cēloņu noskaidrošanu un tālāku izmeklēšanu veic Valsts darba inspekcija un VP, taču pagaidām tās sīkāku informāciju nesniedz.

Aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi kopumā devušies uz 1299 izsaukumiem, no kuriem 183 bijuši saistīti ar traumām un negadījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Šādi brīnumi uzglabāšanas bunkuros parasti notiek tad, kad nedarbojas mehānisms, kurš pirms graudu ieiešanas apakšējā konusā veic to irdināšanu, gadās, ka nolūzt kāda skrūve, vai ķīlis. Tad, vai nu jālabo defekts, ielienot no apakšas, vai jāirdina – arī no apakšas. Risks tikt apbērtam saglabājas ļoti liels, jo īpaši tāpēc, ka atkāpties nobrukuma gadījumā – nav kur. Visticamāk, ka tā arī bija, ka šis zēns palika zem tā 18 tonnu smagā sēklu slāņa pašā apakšā. Lai nu kā – kā situāciju risināt bija jāzin īpašniekiem un tiem bija pienākums brīdināt alpīnistus pret parakstu.
  Līdzjūtība radiniekiem!

 2. profesionālu alpīnistu zelta likums Atbildēt

  viens no PROFESIONĀLAJIEM alpīnistiem tika apbērts ar graudiem un nespēja izkļūt no rezervuāra,
  otram alpīnistam no rezervuāra bija izdevies izkļūt, un viņš nogādāts slimnīcā.
  ======================
  PROFESIONĀLU alpīnistu ZELTA likums – būtu SASAITĒ ar otru, lai kritiskā brīdī varētu sniegt palīdzību …
  Glābšanas darbi, meklējot bojā gājušo alpīnistu, ilguši aptuveni 20 stundas, un tajos tika iesaistīti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābēji, apakšuzņēmēja brīvprātīgie alpīnisti, “Bio-Ventas” tehniskie un ražošanas speciālisti, kā arī NMPD un Valsts policija (VP). Bojā gājušo vīrieti izdevies atrast šorīt ap plkst.8.15.

 3. Par drošības tehnikas neievērošanu derētu visbargākie sodi ! Šis gadījums bija paredzams,tāpēc atbildībai par notikušo ir jāuzņemas ražotnes saimniekam !

Draugiem Facebook Twitter Google+