Kultūra
Teātris un kino

Jauns teātra festivāls oktobra sākumā Kuldīgu pārvērtīs skatuvē 16

Publicitātes attēls

Šī gada 8. un 9. oktobrī, gatavojoties Latvijas Valsts simtgadei, Kuldīgas pilsētā pirmo reizi notiks iepriekš nebijuša skatuves mākslas festivāla “Teātris ir visur” ieskandināšana – sava veida Kuldīgas teātra svētki divu dienu garumā, LA.lv pastāstīja aktrise Dana Čerņecova.

Pilsētas senā arhitektūra un atmosfēra ir kā radīta skatuves mākslas notikumiem. Festivālu atklās un kopā ar Karalisko Improvizācijas teātri uzstāsies stand-up komēdijas žanra spilgtākais pārstāvis Latvijā, pieredzējis improvizators, aktieris, režisors un komiķis Jānis Skutelis. Dirty Deal Teatro ar izrādēm “Pielipīgie vārdi” un “Veiksmes akadēmija”. Savukārt galerija “Istaba” ar Jāņa Znotiņa režisēto izrādi “Kaka un pavasaris” festivālā rūpēsies par mazākajiem skatītājiem un viņu vecākiem.

Tā kā teātra atgriešanās Kuldīgā ir ne tikai kuldīdznieku, bet arī tuvāku un tālāku pilsētas viesu sen lolota vīzija, festivālā lielākā uzmanība tiks pievērsta tieši kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem, sacīja aktrise. Teātra svētku īpašais akcents ir mākslas īsfilmas “Teātris ir visur” uzņemšana ar Kuldīgas iedzīvotājiem galvenajās lomās.

Starp festivāla dalībniekiem arī Latvijas Kultūras akadēmijas Skatuves mākslas festivāla “Patriarha rudens 2015” spilgtākās izrādes – Dramatiskā teātra aktiera mākslas un režijas mākslas studentu izrāde “Liesmojošā tumsa” Elmāra Seņkova režijā, festivāla laureāta Toma Treiņa izrāde “Stāsti no abām kabatām”, kas tika atzīta par “Patriarha rudens 2015” labāko režijas darbu, kā arī jaunās horeogrāfes Agates Bankavas laikmetīgās dejas izrāde “Rauts”, pauda Čerņecova.

No kaimiņzemes Krievijas festivālā ar divām viesizrādēm ieradīsies Maskavas dramatiskais teātris “Театр на Малой Бронной”. Viena no izrādēm, “Vilki un avis”, risināsies uz jautras un rotaļīgas nots, turpretī iestudējums “Īpašie cilvēki” veltīts ar autismu slimu bērnu vecākiem. Tas veidots uz dokumentālu materiālu bāzes: reālu cilvēku vēstulēm, dienasgrāmatām, kā arī intervijām. Maskavā visi ieņēmumi no pārdotajām biļetēm tiek novirzīti Maskavas ārstnieciskās pedagoģijas centram, arī Kuldīgas festivāla ietvaros šai izrādei būs līdzīgs mērķis – tā tiks spēlēta Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, un ieņēmumi no ziedojumiem tiks novirzīti Kuldīgas novada invalīdu biedrībai.

Festivāla noslēgumā gaidāma dejas izrāde “Tango Līnijas”, par kuras muzikālo noformējumu rūpēsies “Tango Sin Quinto” mūziķi un dziedātāja Aija Vītoliņa.

Festivāla programmu papildinās krāšņa Masku balle Kuldīgas Mākslinieku rezidencē, kurā ikvienam būs iespēja ieplūst uz skatuves un kino redzētu tēlu pūlī, baudot muzikālus pārsteigumus un izmeklētu latviešu kino īsfilmu un brīvmākslinieku dziesmu programmu. Masku balles dekorācijas būs veltītas Latvijas teātru izrādēm un pašmāju kino darbiem. Viesi aicināti ļauties iedvesmai un ierasties pašu gatavotās maskās, kopā radot brīnišķīgus svētkus gan sev, gan citiem apmeklētājiem.

“Festivāls “Teātris ir visur” ideja ir balstīta uz domu, ka teātris nepārtraukti ir sastopams mūsu ikdienā, un tā programma veidota, lai ļautu auditorijai būt ne tikai vērotājiem, bet arī dalībniekiem,” pauda Dana Čerņecova.

LA.lv