×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. marts, 2015
Drukāt

Jauns TV kanāls krievu valodā varētu izmaksāt sešus miljonus eiro (5)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) trešās programmas krievu valodā izveide pirmajā gadā varētu izmaksāt sešus miljonus eiro, 29.martā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

LETA jau ziņoja, ka LTV trešo programmu krievu valodā plāno veidot sadarbībā ar Igauniju, arī plānotās kanāla izmaksas būšot līdzīgas kaimiņvalsts aprēķiniem. Patlaban turpinās detalizētāka koncepcijas izstrāde, un līdz tās apstiprināšanai Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) konkrētas summas un programmas saturu LTV neatklāj.

Tomēr “Nekā personīga” rīcībā nonākusi NEPLP iesniegtā tāme, kurā nākamgad no valsts budžeta esot lūgts piešķirt trīs miljonus eiro, gadu vēlāk – 5,3 miljonus, bet vēl pēc gada – 5,6 miljonus eiro.

Šo summu dēļ vairāki ministri trešā LTV kanāla ieceri apšauba, vēsta raidījums. Turklāt alternatīva Krievijas kanāliem esot nepieciešama ātrāk, nevis nākamā gada otrajā pusē, kad iespējams izveidot jaunu kanālu.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) norāda, ka, viņaprāt, tā vietā, lai vienkārši piešķirtu pasūtījumu, būtu jārīko konkurss, kurā varētu izvēlēties labākās idejas un sinerģijas, ņemot vērā lokālo aspektu. Vaicāts, kā viņš plāno to “uzspiest” NEPLP, ja tai ir tikai viens priekšlikums, proti, jauns kanāls, ministrs atbild, ka ir jādiskutē.

Savukārt kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) norāda: “Es ceru, ka padome, kas ir atnākusi ar vienu priekšlikumu, aizies prom, pārdomu pilna. Un nāks vismaz klajā ar vairākiem scenārijiem. Šī diskusija ļoti skaidri parādīja, ka ir jāstrādā pie vairākiem scenārijiem. Jo mums nepieciešams vietējo Latgales auditoriju sasniegt pietiekoši ātri un pietiekoši efektīviem līdzekļiem. Nevis teorētiski kaut ko būvēt.”

Ideja veidot jaunu krievu kanālu sastapusies arī ar vietējo mediju iebildumiem. Piemēram, avīzes “Latgales laiks” redaktore Zigrīda Some uztraucas, ka ar milzu naudu tukšā vietā radīta raidstacija nespēs iekarot skatītāju uzticību, bet varētu sabojāt vietējo Latgales mediju tirgu.

Latgales raidstaciju īpašnieki un pašvaldību vadītāji uzskata, ka valdībai nauda jānovirza jau esošajām Latgales radiostacijām un televīzijas kompānijām. Satiksmes un kultūras ministri tam piekrītot. Atšķiroties vienīgi priekšstati, kad to darīt. Kultūras ministre uzskata, ka naudu var atrast tikai nākamā gada budžetā. Savukārt satiksmes ministrs esot gatavs stāties pretī Krievijas propagandai kaut uz līdzenas vietas.

“Un Latgale ir vistiešākā mērā saistīta, jo, kā zinām, tad Daugavpils un Rēzekne, tā ir Baltkrievijas un Krievijas pierobeža, kur šis informatīvais karš izpaužas visasāk,” saka ministrs. Vaicāts, vai varētu būt nepieciešams domāt par budžeta grozījumiem, Matīss norādīja: “Nu vai budžeta grozījumi vai kādi citi, bet šeit nav runa par vairākiem miljoniem. Šeit ir runa par daudz mazākām summām, kā mēs arī šodien dzirdējām, cik šobrīd izmaksā televīzijas programmu veidošana, tas varētu būt runa par dažiem simtiem tūkstošu.”

Pētījumi pierāda, ka visvairāk krievu kanālus skatās nevis Daugavpilī vai Rēzeknē, bet Rīgā. Tagad valdībai un plašsaziņas līdzekļu padomei būs jādomā, kā uzrunāt šo auditoriju.

Melbārde vada šogad izveidoto slepeno darba grupu valsts informatīvās telpas drošības stiprināšanai. Darba grupā ir arī Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets, Saeimas Nacionālās Drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), Plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ainārs Dimants, kāds Satversmes aizsardzības biroja darbinieks un ierēdnis no Satiksmes ministrijas. Darba grupa ir sanākusi trīs reizes un valdībai sagatavojusi priekšlikumus. Paredzēta nelegālo satelītšķīvju apkarošanas uzsākšana un virkne citu lēmumu.

“Nekā personīga” vēsta, ka valdība bija iecerējusi jau pēc pāris nedēļām lemt par šiem jautājumiem, tomēr vajadzēs nogaidīt. NEPLP esot iesniegusi tikai vienu priekšlikumu – izveidot trešo Latvijas televīzijas kanālu krievu valodā. Vajagot alternatīvas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Man trūkst vārdu lai raksturotu ĪSTO politisko situāciju Latvijā.Nu piepildiet 7–to TV kanālu ar okupantiem “nepieciešamo” informāciju.Jau to “точки над i”netīk skatīties,JO tur netiek oponēts Krievijas TV propogandai,jo diez vai Lindermans,Vešņakovs utt.ir tie ļauži,kuri atspēko Krievijas TV propogandu .Pie tam statistika rāda,ka to skatās vairāk latvieši.Es neesmu ar mieru apmaksāt DIVVALODĪBAS !! ieviešanu dzīvē !!Ar latviešu politkretīnu / atvainojos!/ līdzdalību to ko okupanti nepanāca referendumā,reāli tiek tas pats ieviests REĀLI dzīvē.
  NU NESKATĪSIES to jūsu krievu kanālu tie,kuri piezīdušies PTP,PBK utt Ja retranslēs Kremļa TV tur,tad KĀDA jēga tādam Latvijas kanālam,bet lai MĒĢINĀTU attīrīt okupantu nozombētās smadzenes ir jārāda LATVIJas īsto vēsturi UN REĀLPOLITIKU.kurš KRIEVS MAINĪS Putina melus pret Latvijas patiesību,ja tas okupantam nav pieņemams??
  ES iesaku LATVIEŠU TV kanālus uztaisīt RIETUMNIECISKĀKUS un interesantākus,jo tieši viņi / analfabētiski !/ pat latviešus atgrūž un liek arī lūrēt Krievijas TV.Nu jau jācīnāsw ne par krieviem,BET PAMATNĀCIJU !!Pilnīgs ārprāts ir b.Bērziņš,kurš pūš SC un Kremļa taurē.Okupantiem tiek radīti siltumnicas apstākļi.Latvietis Rīgā u.c. jūtas ATKAL kā LPSR .
  Paldies L.A. par citādu viedokli kā b.Bērziņam,Gopoņenkam u,c.
  Nu jau sanāk,ka NATO aizstāvēs okupantus Latvijā,jo latvieši atkal trimdā ..

 2. ka NESKATĪSIES!!! Par skolu latviskošanu mankurti VISPĀR NEDZIRD JAU VISUS 25 gadus kopš valsts atjaunotnes!?? PIrmsākums skolu jautājumā SEN NOVĒLOTS, kad valdība un SAEIMA jautājumu būtu atrisinājusi BEZ PROBLEMĀM!!! NODOKĻU MAKSĀTĀJU VIEDOKLĪ NEVIENS NEIEKLAUSĀS – zemē nomesta nauda… KURŠ GALU GALĀ ATBILDĒS PAR TĒRIŅIEM tā vietā, lai PAVĒLĒTU UZLABOT ŠOBRĪDĒJO TV KANĀLU SATURA KVALITĀTI??? Ar vienkārsu sacīšanu taču NEKAS NENOTIEK!?! Kad SĀKS STRĀDĀT un beigs STIEPT GUMIJU??? Miljoni VIENMĒR ŅIRB GAR ACĪM DAŽAM LABAM “darbonim”?!!

 3. Kā var tik vienkāršu lietu nesaprast-nu neskatīsies tie krievi to kanālu.Par šo naudu labāk noasfaltēt kādu zemes ceļu.

 4. kļūda, kļūda, kļūda Atbildēt

  Valdībai vajadzēja koncentrēties uz skolu latviskošanu, nevis divvalodības ieviešanu Latvijas ēterā. Nožēlojamie mankurti !

 5. Un krievi to nemaz neskatīsies. Zemē nosviesta nauda. Uz nodokļu maksātāju rēķina.

Draugiem Facebook Twitter Google+