Tehnoloģijas

Jauns valodas palīgs “Apple” tālruņu un planšetdatoru lietotājiem0


Ar lietotni “Kļūdu labojums” labotāīsziņa viedtālrunī
Ar lietotni “Kļūdu labojums” labotāīsziņa viedtālrunī
Ar lietotni “Kļūdu labojums” labotāīsziņa viedtālrunī

“Apple” ražotu tālruņu un planšetdatoru īpašnieki var priecāties – “iOS” lietotņu veikalā “App Store” bez maksas pieejama jauna lietotne “Kļūdu labojums”, kas ļauj jebkuram īsziņu saņēmējam labot latviešu valodas pareizrakstības, gramatikas un stila kļūdas “Apple” īsziņu lietotnē “iMessage”. Tā darbojas atšķirīgi no ierastajiem pareizrakstības pārbaudes rīkiem – ja tiek saņemta īsziņa, kurā ir pieļauta kļūda, saņēmējs to var izlabot un labojumu uzreiz pamanīs īsziņas sūtītājs.

Ar lietotnes palīdzību var izlabot un pievienot, piemēram, aizmirstas garumzīmes, komatus un citas pieturzīmes, kā arī iespējams labot stila kļūdas. “Ideja par šādas lietotnes radīšanu man radās jau pirms gada, jo ikdienā aizvien biežāk pamanīju, ka cilvēki aizmirst par garumzīmju un komatu lietošanu, nemaz nerunājot par nopietnākām stila kļūdām. Cilvēki bieži kļūdās arī “ka” un “kad” lietojumā, tāpēc lietotnē iekļauti labojumi biežāk izplatītajām kļūdām,” atzīst Miks Latvis, kurš ir lietotnes autors.

Zināms, ka darbs pie lietotnes turpināsies visa gada garumā, lai katrs spētu izlabot biežāk pieļautās stila un pareizrakstības kļūdas.

Saistītie raksti
LA.lv