×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

“Latvijas Gada auto 2016” pretendents “Subaru Levorg”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Konkursam “Latvijas Gada auto 2016” pieteikts tikko tirdzniecībā nonākušais “Subaru” jaunums. Universālis “Levorg” ir jauns modelis “Subaru” saimē. Tiesa, tas ir būvēts uz labi zināmās “Impreza” bāzes, lai gan izmēros par to ir krietni lielāks. “Subaru” modeļu rindā “Levorg” ieņem vietu starp kompakto “Impreza” hečbeku un paaugstinātas pārgājības universāli “Outback”.

Zināmā mērā “Levorg” aizstāj universāli “Legacy”, kuru pie mums vairs netirgo. Pats ražotājs jaunā nosaukuma veidošanu tā arī skaidro – “Levorg” esot saīsinājums, kurš radies no vārdiem “Legacy revolution touring”.

Ņemot vērā radniecību ar “Impreza” un “XV” modeļiem, nav pārsteigums, ka “Levorg” interjera noformējums ir ļoti līdzīgs. Salonā nav pārspīlēta sportiskuma vai uzkrītoša avangarda, bet ir atturīgs, klasisks dizains un kvalitatīvi apdares materiāli. Priekšējais panelis un durvju apšuvums veidots no mīkstas plastmasas, kam patīkami pieskarties. Kopumā var teikt, ka interjers noskaņo uz komfortablu un mēreni sportisku braukšanu. Mērinstrumentu panelis ir visai lakonisks, nepārslogots ar dažādu rādījumu skalām. Priekšējā paneļa centrā atrodas monitoriņš, kurā iespējams sekot degvielas ekonomijas rādījumiem, kā arī dažādiem dinamiskas braukšanas parametriem, piemēram, turbīnas spiedienam.

Kā jau “Subaru” pieklājas, arī šim modelim ir pilnpiedziņa un boksermotors – 1,6 litru turbomotors attīsta 170 zirgspēku jaudu. Jāpiebilst, ka “Levorg” tiek piedāvāts tikai un vienīgi ar automātisko pārnesumkārbu, kas šajā gadījumā nozīmē variatoru. Pret šo automātu iebildumu nav, tas darbojas gana raiti un meistarīgi maskē savu bezpakāpju konstrukciju. Pār­slēdzot sportisko režīmu, “Levorg” pat kļūst visai dinamisks, taču, kā jau kārtīgam ģimenes universālim piedien, automobiļa reakcijas nav pārāk agresīvas un tiek saglabāts gaitas komforts.

Nav aizmirsts arī par dažādām mūsdienu drošības ierīcēm. Elektroniskie asistenti arī šajā automobilī cenšas atvieglot vadītāja darbu un iespēju robežās palīdzēt kritiskās situācijās.

“Levorg” ir universālis, tādēļ noteikti jāpiemin, ka tā bagāžnieka ietilpība ir 522 litri, bet, salokot aizmugures sēdekļus, veidojas 1446 litru kravas telpa.

“Subaru Levorg” jau ir pieejams pie vietējiem dīleriem, un tā sākuma cena ir 26 490 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+