Latvijā
Sabiedrība

Jaunsargi tiks pie zābakiem par miljonu 9

Publicitātes foto

Latvijas jaunsargu rīcībā gada beigās nonāks jauni lauka formas šņorzābaki, kurus piegādās SIA “Multiteks” par 1 154 650 eiro bez PVN.

Uzņēmums uzvarējis atklātā konkursā par zābaku piegādi. Jaunsardzes un informācijas centrā skaidro, ka par vienu zābaku pāri paredzēts maksāt 67 eiro bez PVN, un kopumā tiks iepirkti ap 15 000 zābaku pāru. Paredzēts, ka zābaku jaunsargiem pietiks sešiem gadiem, ja krasi nemainīsies organizācijas dalībnieku skaits. Pašlaik Latvijā ir ap 8200 jaunsargu. Tā kā Jaunsardzē var iestāties jaunieši no desmit līdz 21 gadam, būtisks ir jautājums, kas notiks ar zābakiem, kuri jauniešiem vairs nederēs. Tie tikšot dezinficēti un nodoti jaunākiem jaunsargiem.

Jau pērn tika izsludināts konkurss par zābaku iepirkumu jaunsargiem, taču tas tika pārtraukts, jo pretendents bija iesniedzis zābaku paraugus ar defektiem un tie neatbilda tehniskajai specifikācijai. Tāpēc tika veikti grozījumi tehniskajā specifikācijā un izsludināts jauns konkurss.

Jauniepirktie zābaki būs melnā krasā, veidoti no mitrumizturīgas virs-ādas un paredzēti intensīvai slodzei dažādos laika apstākļos.

LA.lv