LETA

Jaunsargu centra vadītājs iesniedz atlūgumu nepareizi izsniegtu formu dēļ 0

Aizsardzības ministrijas (AM) Rekrutēšanas un jaunsardzes centra (RJC) vadītājs Druvis Kleins iesniedzis atlūgumu saistībā ar jaunsardzes centra sniegto atbalstu bērnu braucienam uz militāro nometni Krievijā, trešdien preses konferencē sacīja Kleins.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

RJC vadītājs norādīja, ka ir gatavs atkāpties, taču galīgais lēmums būs jāpieņem aizsardzības ministram Artim Pabrikam (“Vienotība”). Uz jautājumu, vai viņš paliks amatā, ja Pabriks viņa atlūgumu nepieņems, Kleins atbildēja izvairīgi.

Viņš atzina, ka lēmumu par atlūguma iesniegšanu pieņēmis, jo šādu aktivitāšu atbalstīšana met šaubu ēnu uz visu aizsardzības nozari kopumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

RJC vadītājs arī paskaidroja, ka ticis maldināts un lēmuma pieņemšanas brīdī nebija zinājis, kādiem tieši mērķiem formas tērpi bez atpazīšanas zīmēm jauniešiem ir nepieciešami. Vienlaikus viņš minēja, ka lēmums piešķirt formas tērpus jauniešiem bija vienpersonisks un AM vadība par šo lēmumu nav zinājusi.

Viņš arī apliecināja, ka formas tērpus prasījis bijušais kolēģis, tagadējais neatkarīgais Saeimas deputāts Gunārs Rusiņš.

“Lēmuma pieņemšanas brīdī man neradās nekādas šaubas,” paskaidroja Kleins un piebilda, ka atbalsts tika sniegts, apzinoties, ka jauniešiem sniegtais atbalsts kopumā ir samērā niecīgs.

Jaunieši, kuri piedalījās militārajā nometnē, nedarbojas Jaunsardzē.

Viņš pastāstīja, ka tērpi bez atpazīšanas zīmēm jau ir atdoti Jaunsardzei. Raksturojot formas tērpus, Kleins norādīja, ka daļa no tiem ir norakstīti, savukārt citus darba vajadzībām nogādājuši Jaunsardzes centra darbinieki.

“Tie [formas tērpi] vairāk ir tāds darba apģērbs,” teica Kleins un uzsvēra, ka tādus tērpus neierobežotā daudzumā var iegādāties jebkurš iedzīvotājs.

Kleins arī atzina, ka informācijas nākšana gaismā par šādu aktivitāšu atbalstīšanu ir saistīta ar pašvaldību vēlēšanu tuvošanos.

Rusiņš sarunā ar aģentūru BNS pauda pārsteigumu par Kleina rīcību atkāpties no amata un piebilda, ka formas tērpu iedošana šajā gadījumā nav būtiska.

Arī viņš sacīja, ka jauniešiem dotie formas tērpi ir iegādājami katrā veikalā un līdzīgos staigā arī makšķernieki un mednieki. Viņš arī uzsvēra, ka formas tērpi tika aprīkoti ar Latvijas karodziņiem un uzrakstu “Latvija”.

Reklāma
Reklāma

“Es viņiem [jauniešiem] iedevu līdzi Latvijas karogu. Ko man tagad darīt?” retoriski taujāja Rusiņš, norādot uz Kleina lēmuma nepamatotību.

Arī Rusiņš minēja, ka neesot zinājis, kas tieši tika darīts militārajā nometnē. “Ja, piemēram, es tos bērnus būtu vedis un redzējis situāciju, mēs nekavējoties brauktu projām,” paziņoja Rusiņš. Viņš sacīja, ka nometnē piedalījās bērni arī no Lietuvas un Igaunijas.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka saistībā ar pēdējā laikā informācijas telpā izskanējušo informāciju par RJC iespējamo iesaisti materiāltehniskā atbalsta sniegšanā jauniešu militārajai nometnei Krievijā trešdien tika rīkota preses konference.

Ziņots arī, ka Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņas centrs”) pirmdien žurnālistus informēja, ka atbalstu bērniem, kuri piedalījās militārajā nometnē Krievijā, Rīgas domei prasījis neatkarīgais Saeimas deputāts Gunārs Rusiņš, taču AM skolēnus nodrošinājusi ar šai nometnei nepieciešamajiem formas tērpiem.

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “De facto” iepriekš ziņoja, ka Rīgas skolēnu dalību militāri ideoloģiskajā nometnē Krievijā “Sojuz 2012” atbalstījis arī Rīgas pašvaldības nodibinājums “Rīgas Tūrisma attīstības birojs” – zīmola “LiveRiga” uzšuve bija manāma uz nometnes dalībnieku formas tērpiem.

Šī jauniešu nometne notikusi pagājušā gada maijā Pleskavas apgabala “Veļikije Luki” apkaimē, kur piedalījās 13–16 gadu veci jaunieši no Krievijas un bijušajām Padomju Savienības republikām. No Latvijas piedalījās vairāk nekā 10 skolēnu Afganistānas kara veterāna Sergeja Īvāna vadībā, kura dēls un vairāki citi nometnē pabijušie mācās Rīgas 34.vidusskolā.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Vienotība”) Ušakova izteiktos pārmetumus aģentūrai BNS komentēja kā neiespējamus, norādot, ka AM formas tērpus piešķir tikai militārpersonām un jaunsargiem.

“Man nav informācijas, ka šie jaunieši bijuši jaunsargi. Ja arī viņi tādi būtu bijuši, pēc dalības šajā nometnē viņi Jaunsardzē vairs nebūtu,” teica Pabriks.

Ministrs tomēr pieļāva, ka formas tērpus, kuros jaunieši piedalījās nometnē, kāds bija vai nu aizņēmies, vai nozadzis no ministrijas. Pabriks arī piebilda, ka kamuflāžas formas tērpus jaunieši, iespējams, iegādājušies veikalā.

“Katrā ziņā, ja Ušakovs teikto var pierādīt, es gribētu šos pierādījumus redzēt,” pavēstīja ministrs.

Savukārt Rusiņš aģentūrai BNS sacīja, ka pie viņa, lūdzot bērniem nodrošināt autobusu vešanai uz nometni, vērsies Īvāns. “Vienīgais – asociācijas vārdā kā asociācijas priekšsēdētājs esmu parakstījis un aizsūtījis vēstuli uz Rīgas domi vai kādai pakārtotai organizācijai,” viņš paskaidroja.

“Autobuss bijis domāts bērnu pārvadāšanai,” sacīja Rusiņš un piebilda, ka vēstulē prasītais noteikti neesot bijis saistīts ar kādu militāru pasākumu, bet gan ar kultūras pasākumu, kuru Īvāns teicies gatavojam.