×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

Jaunsleinis: atklātie balsojumi ir kontroles un manipulācijas veids

Foto - LETAFoto - LETA

LPS priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis

Atklāta balsošana par jautājumiem pašvaldībās būs iespēja, kā kontrolēt balsotājus, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis, komentējot grozījumus pašvaldību likumā, ko pašlaik skata Saeima.

Viņš pauda savu personīgo viedokli, ka visi atklātie balsojumi agri vai vēlu var novest līdz diktatoriskam režīmam.

“Tad jau arī jebkuras citas vēlēšanas var padarīt par atklātām, un katram balsojušajam pilsonim pasē iespiest zīmogu ar viņa izdarīto izvēli,” teica Jaunsleinis, velkot paralēles ar kādreizējo nacistiskās Vācijas režīmu.

Pagaidām Latvijas Pašvaldību savienība nav veikusi savu biedru aptauju par viedokli šajā jautājumā, taču, “tiklīdz saņemsim no Saeimas kādu likumprojektu vai iesniegumu, izsūtīsim to arī pašvaldībām”, informēja savienības priekšsēdis.

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā grozījumus pašvaldību likumā, kas paredz ieviest atklātus balsojumus pašvaldībās.

Grozījumi paredz, ka pašvaldībām būs atklāti jāievēlē un jāatceļ no amata visas amatpersonas un tiks atcelta iespēja rīkot aizklātu balsošanu par visiem citiem jautājumiem.

Likumprojekta iesniedzēji no Reformu partijas uzskata, ka pašvaldībās jānodrošina atklāti balsojumi visos jautājumos, jo jāmazina iespējama negodīga vai kādu interešu vadīta rīcība slēgtajos balsojumos, kas neprasa deputātam savas izvēles pamatošanu. Pēc iesniedzēju domām, pašreizējā kārtība neveicina lēmumu caurspīdīgumu un iedzīvotāju uzticību politiskajam procesam kopumā, jo ir piemēri, kad likumā paredzētie aizklātie balsojumi tiek izmantoti, lai deputāti slēptos no sava patiesā balsojuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+