×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

Jaunsleinis: Cilvēki jāmotivē atgriezties darba tirgū

jaunsleinis2

Cilvēki jāmotivē atgriezties darba tirgū, pašiem pelnīt, nevis ilgstoši iztikt no pabalstiem, intervijā aģentūrai LETA uzsver Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

LPS uzskata, ka pašvaldībām ir jādod iespēja izvēlēties vietējiem apstākļiem piemērotus pasākumus pabalstu saņēmēju atgriešanai darba tirgū: diferencējot pabalstus atkarībā no līdzdalības apjoma, ieviešot darbu pašvaldības iedzīvotāju interesēs kā nosacījumu pabalstu saņemšanai, ar valsts un pašvaldību atbalstu izveidojot jaunas darbavietas, izmantojot darbavietas ar sociālu raksturu privātajos uzņēmumos.

Pagaidām Jaunsleinis piesardzīgi vērtē iespēju atteikties no trūcīgā statusa, jo tas nodrošina cilvēkiem ne tikai pabalstu, bet arī virkni citu pakalpojumu.

Pēc Jaunsleiņa domām, jau tagad ir jāpasaka, ka bez darbaspēka importa Latvijas ekonomika turpmāk nevarēs attīstīties. Savējie bezdarbnieki ir jāatgriež atpakaļ darba tirgū, jāaicina atgriezties tie, kas aizbraukuši darbā uz ārzemēm. Bet ar šīm darba spēka rezervēm vien būs par maz, lai demogrāfiskās krīzes apstākļos nodrošinātu Latvijas ekonomikas attīstību. Pat, ja veiksmīgi tiks realizēti demogrāfijas programmas pasākumi, jaunus darbiniekus valsts ekonomikai tie nodrošinās tikai pēc 20 gadiem. Līdz tam laikam ir jābūt regulējamai imigrācijas politikai. Par to jāsāk domāt jau tagad, negaidot, kad sāksies stihiska imigrantu plūsma, kā tas ir bijis visās Eiropas valstīs, uzsver LPS priekšsēdis.

Lai padarītu ekonomikas izaugsmi par avotu sociālās politikas strukturālajām reformām, LPS rosina fiskālo disciplīnu balstīt nevis uz taupīšanu, bet uz ekonomikas izaugsmi, prioritāri atbalstīt ģimenes ar bērniem, papildināt esošo pabalstu un atvieglojumu sistēmu ar nodokļu atvieglojumiem par katru bērnu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+