×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2012
Drukāt

Jaunsleinis: nav jābaidās, ka pašvaldības nodarbojas ar uzņēmējdarbību

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis nav iepazinies ar detalizētu informāciju, kāpēc Rīgas dome atbalstījusi uzņēmuma “Rīgas ūdens” iesaistīšanos dzeramā ūdens biznesā.

“Mums absolūti nav jābaidās no tā, ka pašvaldības nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Un, ja tādējādi notiek sabiedrības interešu aizstāvība, tad es tur neredzu neko sliktu,” sarunā ar aģentūru LETA sacīja Jaunsleinis.

Viņaprāt, uz pašvaldības uzņēmuma iesaistīšanos biznesā var dažādi skatīties. “Ja tirgū ir, piemēram, ļoti augstas dzeramā ūdens cenas un nav nekādu mehānismu to ietekmēt. Tad, izveidojot konkurentu, kas piedāvā zemāku cenu, ir iespējams pazemināt cenas,” piemēru minēja LPS vadītājs.

Tomēr viņš arī atgādina, ka pašvaldības uzņēmumam ir ļoti uzmanīgi jāskatās, vai šī zemākā ūdens cena nav saistīta ar kādām šķērssubsīdijām.

“Bīstami var būt, ja pierāda, ka notiek negodīga konkurence. Tomēr Rīgas pašvaldība ir pietiekami liela un ir izvērtējusi riskus,” viņš noteica.

Jaunsleinis arī norādīja, ka visur Eiropā publiskā pārvalde piedalās uzņēmējdarbībā. Turklāt arī Latvijā darbojas citām valstīm piederoši uzņēmumi. Mums jābūt nosacījumiem, kas uz visām valstīm vienādi attiecas. “Nevis ka mēs valstij un pašvaldībām neļaujam neko darīt, bet citu valstu pašvaldībām piederošie uzņēmumi drīkst šeit darboties. Man šķiet, ka tas arī nav īsti pareizi,” uzskata Jaunsleinis.

Viņaprāt, ja nevar atrast pierādījumus, ka uzņēmums darbojas, realizējot negodīgu konkurenci, tad tas var darboties.

Jau ziņots, ka Rīgas dome otrdien pieņēma lēmumu par SIA “Rīgas ūdens” meitasuzņēmuma “Aqua Rīga” izveidi, kas nodarbosies ar dzeramā ūdens fasēšanas ražotnes izveidi un fasētā ūdens tirdzniecību.

Saskaņā ar SIA “Rīgas ūdens” biznesa ieceri “Aqua Rīga” iegūtā peļņa ļaus kompensēt radušos zaudējumus, kas uzņēmumam ik gadu rodas ievērojamā ūdens patēriņa samazinājuma rezultātā, kā arī turpināt ūdens un kanalizācijas infrastruktūras atjaunošanu pilsētā, tajā pašā laikā saglabājot rīdziniekiem viszemāko ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifu valstī.

Uzņēmuma pamatkapitālā tiks ieguldīti 105 000 latu, iekārtu iegādei tiks ņemts aizņēmums 300 000 latu apmērā, bet desmit gadu laikā “Aqua Riga” varētu gūt 4,6 miljonu latu peļņu, prognozē “Rīgas ūdens”.

Nozares uzņēmēji, kā arī valdības pārstāvji šo ieceri nodēvējuši par utopisku un nozari kropļojošu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+