×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Jaunsleinis: Trīs gadu nodokļa reformas notiek bez jebkādiem aprēķiniem

jaunsleinis22

Trīs gadu nodokļa reformas notiek bez jebkādiem aprēķiniem, kādi būs kompensācijas mehānismi, kā mainīsies ēnu ekonomika. Lēmums par IIN samazināšanu ir vienkārši piekabināts pie lēmuma par PVN samazināšanu par 1%, – laikrakstam “Diena” izteicies Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Izdarot darbaspēka nodokļa izmaiņas, bija jāapsver visas puses. Vajadzēja izanalizēt, kas notiek ar sociālā nodokļa pusi, kuru mēs nesen par diviem procentpunktiem palielinājām, jo tam ir pat lielāka ietekme nekā ienākuma nodoklim, skaidro Jaunsleinis un piebilst: “Ja lēmumi nav izsvērti un pārdomāti, tie var atgriezties kā bumerangs. Ir ārkārtas situācijas, kad tiešām nav laika veikt aprēķinus. Šoreiz nekāda pamata steigai attiecībā uz ienākuma nodokli nebija.”

Viņš uzskata, ka vienīgie aprēķini bijuši no prognozēm, ko iedeva Valūtas fondam, un atrēķināti nost procenti, taču nav bijusi saruna par faktoriem, kas ietekmē summu – minimālā darba alga tuvāko triju gadu periodā, neapliekamais minimums tuvāko triju gadu periodā, atlaides par apgādājamajiem tuvāko triju gadu periodā.

Pašlaik pašvaldības ir satraukušās, jo iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir to pamata ieņēmumu avots. Jaunsleinis norāda, ka, pieņemot kādu lēmumu, ir jāvienojas, vai pašvaldība to ir gatava darīt vai nav.

Jau ziņots, ka Saeima vakar vienbalsīgi galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likumā, nolemjot ar nākamo gadu nodokļa likmi samazināt par vienu procentpunktu – no pašreizējiem 25% uz 24%.

Grozījumi likumā par IIN paredz, ka trīs gadu laikā IIN likme tiks samazināta par pieciem procentpunktiem – no pašreizējiem 25% līdz 20%. Paredzēts, ka no 2013.gada 1.janvāra IIN likme būs 24%, 2014.gadā tā būs 22%, bet 2015.gadā – 20%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+