Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
20. decembris, 2014
Drukāt

Jaunu darbu atradis 571 no bijušajiem “Liepājas metalurga” darbiniekiem

Foto-LETAFoto-LETA

"Liepājas metalurgs".

Patlaban jaunu darbu ir atradis un tajā sācis strādāt 571 no 1345 bijušajiem “Liepājas metalurga” darbiniekiem, aģentūrai LETA pastāstīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārstāvis Dainis Jukonis.

No 2013.gada 27.maija līdz šā gada 18.decembrim NVA kopumā bija reģistrēti 1345 bijušie “Liepājas metalurga” darbinieki, no kuriem strādāt atsācis un bezdarbnieka statusu zaudējis 571 cilvēks, bet 33 sasnieguši pensijas vecumu.

12.decembrī NVA uzskaitē kā bezdarbnieki joprojām bija reģistrēti 511 bijušie “Liepājas metalurga” darbinieki.

Kā norādīja Jukonis, atlikušie 230 bijušie darbinieki no bezdarbnieka statusa atteikušies vai arī bezdarbnieka pienākumu nepildīšanas dēļ šo statusu zaudējuši.

Sadalījumā pēc profesijām no bijušajiem “Liepājas metalurga” darbiniekiem visvairāk ir celtņa operatoru – 53, atslēdznieku – 42 un remontatslēdznieku – 19. Tāpat bijušo “Liepājas metalurga” darbinieku vidū ir 16 metāla griezēji, 15 elektromontieri, 14 elektriķi, 13 velmētāji, 11 apsargi, 11 apkopēji, deviņi karstā metāla novācēji, pa astoņiem metāla lējējiem, metalurģisko iekārtu operatoriem, metāla kausētājiem, karstās apstrādes krāsns operatoriem un noliktavas pārziņiem, kā arī citu profesiju pārstāvji.

Sadalījumā vecuma grupās visvairāk NVA uzskaitē kā bezdarbnieki ir bijušie “Liepājas metalurga” darbinieki vecumā virs 50 gadiem – 55,6%. Vecumā līdz 30 gadiem NVA uzskaitē joprojām kā bezdarbnieki ir tikai 24 bijušie “Liepājas metalurga” darbinieki jeb 4,7%.

No “Liepājas metalurga” darbiniekiem, kuriem vēl ir bezdarbnieka statuss, 226 jeb 44,2% ir profesionālā izglītība, 155 jeb 30,3% – vispārējā vidējā izglītība, 76 jeb 14,9% – augstākā izglītība, 50 jeb 9,8% – pamatizglītība.

Bijušie “Liepājas metalurga” darbinieki arī izmantojuši dažādus NVA piedāvātos pakalpojumus. Vislielākā šo cilvēku interese bijusi par konkurētspējas paaugstināšanas pasākumiem, kurus apmeklējis 1131 bijušais “Liepājas metalurga” darbinieks.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+