Kultūra
Kultūrpolitika

Jaunu ģimenes filmu uzņemšanai atvēl 1,2 miljonus eiro0


Līdzšinējās ģimenes filmas programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” bijušas skatītāju apmeklētas.
Līdzšinējās ģimenes filmas programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” bijušas skatītāju apmeklētas.
Publicitātes foto

Nacionālajā Kino centrā, turpinot mērķtiecīgu nozares politiku bērnu, jauniešu un ģimeņu auditorijai piemērota satura radīšanā, risinās konkurss, kam iesniegti astoņu pilnmetrāžas spēlfilmu projekti, informē Nacionālais kino centrs.

Vērtēšanas procesā ietilpst arī filmu projektu publiskās prezentācijas, kuras var apmeklēt visi interesenti; konkursa projektu prezentācijas plānotas 28. septembrī no plkst. 10.30 Nacionālajā Filmu skolā.

Nacionālā Kino centra programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” apliecina, ka sabiedrība īpaši gaida un novērtē filmas, kas domātas bērniem, jauniešiem un visai ģimenei, un Nacionālais kino centrs, veidojot filmu nozares politiku, jau vairākus gadus šai tematikai pievērš īpašu uzmanību.

Jau 2017. gadā tika organizēts filmu projektu attīstīšanas konkurss īpaši bērnu, jauniešu un ģimeņu auditorijai domāta satura veicināšanai, tajā tika atbalstīta piecu topošo spēlfilmu projektu attīstīšana. Šie ar Nacionālā Kino centra atbalstu attīstītie projekti un vēl trīs citi šogad iesniegti bērnu, jauniešu un ģimenes filmu ražošanas konkursā, kura finansējums 2018. gadā ir 1 240 417 eiro, ar šādu atbalstu plānots iesākt darbu pie trim vai četrām pilnmetrāžas spēlfilmām.

Bērnu, jauniešu un ģimenes filmu ražošanas konkursā savas ieceres pieteikuši režisori Matīss Kaža (“Fenixfilm”), Dace Pūce (“Marana Production”), Laila Pakalniņa (“Hargla”), Jāks Kilmi (“Lokomotīve”), Aigars Grauba (“Platforma”), Jānis Ozoliņš-Ozols (“Sense Media”), bet filmu studija F.O.R.M.A. (producents Gatis Upmalis) konkursā piedalās ar diviem projektiem, kuru režisori ir Didzis Eglītis un Olafs Okonovs.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti oktobra otrajā nedēļā, bet filmu pirmizrādes plānotas 2019. gada nogalē un 2020. gadā.

LA.lv