Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
4. augusts, 2015
Drukāt

Jaunu kravas auto un motociklu statistika

Foto-LETAFoto-LETA

2015. gada pirmajā pusē komerctransporta ar pilnu masu virs 3,5 t segmentā novērojams jaunu transportlīdzekļu reģistrācijas skaita pieaugums par 8%, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu un sasniedzis 701 jaunu reģistrētu vienību skaitu.

Latvijā tradicionāli būtiskākais segments ir kravas auto virs 16 tonnām, kas veido lielāko daļu visa komerctransporta virs 3,5 t, un sasniedz 94% no visām pirmoreiz reģistrētajām vienībām. 2015. gadā turpinājās iepriekšējā gada otrās puses tendence ar pieticīgiem reģistrācijas datiem. Šā gada pirmais ceturksnis iezīmējās ar ievērojamu reģistrāciju skaita samazināšanos pret 2014. gada pirmo ceturksni un sasniedza 32% samazinājumu. Aprīlis iesākās ar aktīvu lielāko loģistikas kompāniju autoparka atjaunošanu, kas otrajā ceturksnī rezultējās ar vidēji 85% reģistrāciju skaita pieaugumu. Segmentā virs 16 t pirmajā vietā ir “Volvo” ar 41,4% tirgus daļu un 272 reģistrētiem transportlīdzekļiem. Ievērojami tirgus daļu pieaudzējis “Mercedes-Benz” – no 13% 2014. gada pirmajā pusē līdz 29,8% 2015. gada pirmajā pusē un ierindojās topa otrajā vietā, kas skaidrojams ar piegādēm SIA “Kreiss”, kas šogad savu autoparku atjauno gan ar “Volvo”, gan “Mercedes-Benz” marku vilcējiem. Trešajā vietā ir “Scania” ar 19,2% tirgus daļu (196 auto).

Motociklu tirdzniecībā šā gada pirmā puse, kas arī ir motociklu aktīvākā tirdzniecības sezona, noslēdzās ar 8% pieaugumu, sasniedzot 413 jaunus motociklus. Klasē virs 250 kubikcentimetriem joprojām pirktākais motocikls Latvijā ir “BMW” ar 27% tirgus daļu un 59 pārdotiem motocikliem. Otrajā vietā ir “Honda” ar 32 vienībām, bet trešajā vietā ir “Harley Davidson” (28).

Arī Eiropas Savienībā visās komerctransporta un autobusu klasēs pirmajā pusgadā piedzīvots pieaugums, kas 16 t kravas automobiļu segmentā ir nedaudz virs 20% un autobusu virs 3,5 t segmentā sasniedz gandrīz 17% pieaugumu.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+