×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Jaunumi pabalstu aprēķināšanas kārtībā

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabineta sēdē pieņemts lēmums no nākamā gada 1. janvāra ieviest izmaiņas vecāku, maternitātes un paternitātes pabalsta apjomā, kā arī bezdarbnieka pabalsta piešķiršanas kārtībā.

 

Maternitātes un paternitātes pabalstu maksimālais apmērs dienā būs 23,02 lati un 50% no summas, kas pārsniegs 23,02 latus. Pašlaik šiem valsts pabalstiem spēkā ir ierobežojumi, kas nosaka, ka, izmaksājot vecāku pabalstu par bērniem, kas dzimuši pēc 2010. gada 2. novembra, to maksimālais apmērs dienā ir 11, 51 lati un 50% no summas virs 11,51 latiem. Šādi nosaka arī izmaksājamā maternitātes pabalsta un paternitātes pabalsta apmēru.

Vienlaikus plānots, ka ģimenes valsts pabalstu, kas tagad ir 8 lati mēnesī par katru bērnu, nemainīgu saglabās līdz 2014. gada beigām. Savukārt no 2015. gada 1. janvāra plānots atjaunot ģimenes valsts pabalsta apmēra diferenciāciju atkarībā no bērnu skaita ģimenē, proti, pabalsta lielumu par pirmo bērnu ģimenē noteiks Ministru kabinets, par otro valsts pabalsts būtu divas reizes, bet par trešo bērnu un nākamajiem bērniem – trīs reizes lielāks nekā par pirmo bērnu.

 

No 2013. gada 1. janvāra bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums nebūs atkarīgs no personas apdrošināšanas stāža un būs deviņi mēneši.

 

Pirmos trīs mēnešus bezdarbnieki pabalstu varēs saņemt pilnā apmērā, nākamos trīs mēnešus – 75 % no piešķirtā pabalsta apmēra, pēdējos trīs mēnešus – 50 % apmērā. Tagad ar apdrošināšanas stāžu no viena gada līdz deviņiem gadiem (ieskaitot) bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods ir 4 mēneši; ar stāžu no desmit līdz deviņpadsmit gadiem (ieskaitot) – 6 mēneši; ar apdrošināšanas stāžu no 20 gadiem – 9 mēneši.

Lai īstenotu šīs izmaiņas, vēl nepieciešams veikt grozījumus vairākos likumos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+