×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

Jaunumi paklāju modē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Paklāju bieži iegādājamies, lai radītu telpā papildu siltumu un omulību, bet tas var kalpot arī par sava veida akcentu vai odziņu interjerā. Šobrīd paklāju industrija piedzīvo īstu sprādzienu – piedāvājumā var atrast visu veidu un stilu paklājus visdažādākajos toņos un faktūrās. 


 

Dabas motīvi

Pirmais cilvēka lietotais paklājs bija uz grīdas noklāta dzīvnieka āda. Arī mūsdienās nekas nav mainījies – joprojām govs, aitas, lāča ādas paklāji atgādina par pirmatnējo lietojumu. Tikai tagad aizvien biežāk izmanto ādas imitācijas un ādu kombinācijā ar citiem materiāliem.

Šobrīd vairāk nekā citus gadus vērojami mēģinājumi ar paklāju palīdzību radīt iespaidu par dabas klātbūtni telpā – nopērkami paklāji, kas atgādina zālienu, rudens lapu paklāju vai tiltiņu pāri upītei.

Atsevišķi dizaineri, lai radītu pēc iespējas dabiskāku iespaidu, izmanto pat tik netradicionālus materiālus kā salmu stiebrus vai skujas.

 

Printi

Mūsdienu tehnoloģijas attīstījušās tik strauji, ka uz paklāja iespējams pat ģimenes portrets. Uz tā var būt gan ar roku rakstītas dzejas rindas, gan nošu raksts, gan slavena mākslinieka gleznas reprodukcija. Iespējams pasūtīt arī individuālus paklājus, piemēram, ar sava pirkstu nospieduma attēlu vai fragmentu, kas precīzi atbilst līdzās stāvošā dīvāna tapsējumam.

 

Reljefs

Dizaineri savā izdomā neapstājas – plūksnu vietā tagad izmanto arī filca bumbiņas, mezgliņus un citus materiālus, kas labi masē pēdas.

 

No tekstila gabaliņiem

Kombinējot daudz un dažādu audumu gabaliņus (patchwork – angļu val. – lupatiņu tehnika), tiek veidoti koši, interesanti, neierasti un pat avangardiski paklāji, kas rada krāsās un reljefā daudzveidīgas gleznas.

 

Vienkrāsaini paklāji

Paklāji ar nelielu uzkārsumu, vienā tonī ir ideāls risinājums tādiem interjeriem, kas veidoti divās trīs krāsās. Galvenais, atrast pareizo nokrāsu, kas ideāli papildinās telpas noskaņu.

 

Materiālu kokteilis

Tradicionāli paklāju veido pamatne un virsējais klājums, arī āda un dzīvnieku vilna ir populāri materiāli. Tagad daudzi no šiem materiāliem tiek miksēti, izmatojot kolāžas principu un atsevišķu, mazu materiālu gabaliņu kombinēšanu. Piemēram, uz grīdas nebūs vairs lāčāda vienā gabalā, bet gan vajadzīgā izmēra paklājs, kas sašūts no nelieliem ādas gabaliņiem.

 

Ielaidumi

Ļoti moderns paņēmiens – krāsu un faktūras ziņā atšķirīgu materiālu ielaidumi kopējā paklāja segumā. Piemēram, zīda audums vilnas paklājā, metālisku vai perlamutra diegu ielaidumi, lakādas ielāpi vai pat gaismas diožu radīts, ieausts zīmējums uz paklāja.

 

Nestandarta formas

Eksperimenti nenotiek tikai krāsu, reljefa un materiālu jomā. Dizaineri variē arī paklāju formu – no jau ierastās četrstūrveida un apaļās formas līdz pat puzlēm, mozaīkām, daudzstūru figūrām un paklājiem ar speciāli plēstām malām.

 

Speciālists iesaka

“Paklājs interjerā var kalpot par akcentu, košu laukumu un dekoru, kas piesaista uzmanību vai gluži otrādi par vienojošu, neitrālu fonu, kas vairākas mēbeles apvieno vienā dzīvojamajā zonā,” iesaka dizainere Silvija Kaca. “Tikai izvēloties jāņem vērā, ka paklājs prasīs papildu kopšanu – uzkārstie paklāji pieputēs vairāk, uz vienkrāsainiem paklājiem ātrāk pamanāmi traipi, bet spilgti segumi ar liela izmēra rakstiem un zīmējumiem var nomākt pārējo telpu, īpaši, ja tā ir maza.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+