Tehnika
Auto un moto

Jaunums – slēpņot ar džipu 1


Krietnu devu adrenalīna var saņemt braucot ar džipu pa upi palu laikā.
Krietnu devu adrenalīna var saņemt braucot ar džipu pa upi palu laikā.
4×4 KLUBA FOTO

Par geokešingu jeb slēpņošanu “Latvijas Avīzē” jau esam rakstījuši, taču dažādu objektu un kontrolpunktu meklēšana ar satelītnavigācijas palīdzību, izmantojot pilnpiedziņas apvidus auto, Latvijā un, iespējams, arī pasaulē ir kas jauns.

“Strādājot pie “4×4 GeoFind” idejas, mēs, pirmkārt, domājām par ierindas apvidus auto īpašniekiem, par ģimenēm ar bērniem un draugiem. Lai viņi varētu piedzīvot daudzveidīgākas brīvdienas, piemēram, aizbraukt pie dabas piknikā, pameklēt kontrolpunktus vieglos bezceļa apstākļos un rezultātā gūt daudz jaunu pozitīvu iespaidu,” teic “4×4 Centra” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bauers.

Pirmais “4×4 GeoFind” atklāšanas pasākums notiks jau šīs nedēļas nogalē 9. aprīlī Skrundas un Embūtes apkārtnē. Dalībnieku pulcēšanās no plkst. 8.30 pie krodziņa “Rančo” Liepājas šosejas malā starp Skrundu un Rudbāržiem.

Kontrolpunkti būs jāmeklē mālainajos ceļos mežu masīvos Tebras upes augštecē un Ventas kreisajā krastā interesantās, salīdzinoši grūti pieejamās apskates vietās, un atkarībā no to sasniedzamības un paša punkta novietojuma grūtības pakāpes novērtēti ar attiecīgu punktu jeb zvaigznīšu skaitu. Organizatori sola, ka būs gan viegli ieraugāmi, gan arī paslēpti kontrolpunkti, kas nozīmē – ar nokļūšanu līdz norādītajai vietai vēl nepietiks, jo punkts būs arī jāatrod dabā pēc īsas un asprātīgi sastādītas norādes.

Maršruta sarežģītības pakāpe piemērota standarta apvidus automašīnām bez papildus aprīkojuma, taču pāris “odziņas” sagaida tos dalībniekus, kuru auto aprīkoti ar vinču, jo līdztekus notiks vēl divas ekspedīcijas bez slēpņu meklēšanas. “4×4 GeoFind” dalībniekiem ieteicams pavasara dubļiem atbilstošs riepu protektors un, protams, arī GPS navigācijas ierīce. Ekipāža, kura trasē savāks visvairāk īpašo punktu, saņems speciālbalvu. Šobrīd pieteikušies divpadsmit dalībnieki, bet pārējās grupās – vairāk nekā 70. Vairāk informācijas un pieteikšanās: http://4x4centrs.lv/jaunums-4×4-geofind.

Vairāk lasiet LA ceturtdienas numurā

LA.lv