×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. septembris, 2017
Drukāt

Jaunups: Latvija neaizstāv savus uzņēmējus ES līmenī, jo baidās, ka pārmetīs korupciju (2)

Foto - LETAFoto - LETA

“Zviedrijas valdība faktiski strādā kā Zviedrijas uzņēmēju lobija organizācija. Viņu galvenais uzdevums – palīdzēt zviedru uzņēmējiem visos ES līmeņos. Šī sadaļa mūsu politikā vispār neeksistē. Mēs baidāmies no tā, ka mums pārmetīs korupciju,” partijas “Latvijas attīstībai” valdes loceklis Edgars Jaunups apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”. Raidījuma viesis Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”) piekrita Jaunupam un norādīja, ka “mūsu vēstnieks ir vairāk pieņemšanas karalis nekā ekonomiskais lobists”.

Jaunups uzskata, ka Latvija spēj izpildīt dažādu direktīvu teorētiskās prasības, tomēr nemonitorē šo direktīvu izpildi un ietekmi uz uzņēmējdarbību, radot uzņēmējiem nelabvēlīgi vidi. “Mums ir jāmonitorē un, kad šīs direktīvas nestrādā un nedod iespēju attīstīties vietējai uzņēmējdarbībai, mums ir jābūt daudz nepiekāpīgākiem Eiropas institūcijas,” viņš sacīja raidījumā. “Bet to mēs vairs nedarām, tas mums liekas nesvarīgi. Saka: “Lai uzņēmēji paši cīnās!” Bet uzņēmēji jau nevar!” savu nostāju pauda Jaunups.

Jaunups norādīja, ka Latvijai šajā ziņā vajadzētu mācīties no, piemēram, Zviedrijas: “Zviedrijas valdība faktiski strādā kā Zviedrijas uzņēmēju lobija organizācija. Viņu galvenais uzdevums –palīdzēt zviedru uzņēmējiem visos ES līmeņos.” Klementjevs norādīja, ka citu valstu vēstnieki savus uzņēmējus lobē arī Saeimā. “Mums bija iepirkums par vilcieniem. Spāņu vēstnieks bija parlamentā un runāja par to, lai pērkam spāņu vilcienus. Viņi nebaidās,” atklāja Saeimas deputāts.

Gan Jaunups, gan Klementjevs uzskata, ka Latvija šādu praksi nepiekopj, jo baidās no tā, ka mums pārmetīs korupciju. Klementjevs norādīja, ka mūsu vēstnieki ar lobiju nenodarbojas: “Vai mūsu vēstnieks aizietu kaut kur un teiktu “pērciet “Madaru””? Nekad! Mūsu vēstnieks ir vairāk pieņemšanas karalis nekā ekonomiskais lobists.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. SOREIZ TEV PILNIGI PIEKRITU,VIENS BARDAKS UN ZAGSANA,DOMA ,KA TAUTA DULLA,VINI PASI NEAPJEDZ KO RUNA,KA PAKLAUSIES,SEDI UN DOMA,KASUN KURS IR NO TRAKO MAJAS.

  2. Mūsu ministrijas strādā kā ārvalstu uzņēmumu lobijs. It sevišķi finansu un ekonomikas ministrijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+