Sports
Basketbols

Jaunups: Tas ir spļāviens sejā Latvijas basketbolam8

foto: LETA

Latvijas U-20 basketbola izlase aizvada katastrofālu Eiropas čempionātu – sešās spēlēs seši pārliecinoši zaudējumi un jau pirms pēdējā mača šodien pret Čehiju zaudēta vieta augstākajā divīzijā.

Lielākais faktors tik neveiksmīgam sniegumam ir problēmas ar sastāvu – dažādu iemeslu dēļ galvenā trenera Arņa Vecvagara rīcībā nav deviņu spēlētāju, no kuriem lielākā daļa vienkārši atteikusies spēlēt izlasē. Tas sadusmojis Latvijas Basketbola savienības valdes locekli Edgaru Jaunupu.

“U20 izlases izkrišana no A divīzijas ir tiešs virknes spēlētāju un viņu aģentu spļāviens sejā Latvijas basketbolam un tā patriotiem,” raksta Jaunups. “Cilvēki meklē naudu, sagatavo spēlētājus, lai viens otrs savu personisko labumu dēļ iegāztu mūs visus. Nākamajā Latvijas Basketbola savienības valdes sēdē virzīšu apstiprināšanai stingrus principus, par ko jau ilgi diskutēts, ka šādu precedentu rezultātā spēlētājiem tiek liegta iespēja nākotnē spēlēt valstsvienībā. Ar pašlabuma meklētājiem neko nevar uzvarēt un tas attiecas arī uz pieaugušo izlasi, izņemot patiesi pamatotus gadījumus. Mazāks talants, bet saliedēts un iedvesmots kolektīvs vienmēr izcīnīs vairāk. Latvijas sieviešu basketbola izlase šovasar to skaidri pierādīja.”

LA.lv