×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Jaunups: “VEF Rīga” nākotnei krāj tikai praksē iegūstamu pieredzi

foto: LETAfoto: LETA

“VEF Rīgas” izstāšanās Eiropas kausa izcīņā pēc grupu turnīra pēdējā spēlē Bilbao piedzīvotā zaudējuma “VEF Rīgai” bija rūgta un sāpīga pieredze, taču to var uzkrāt tikai laukumā, lai veidotu pamatu lielākiem panākumiem nākotnē,teicis Latvijas basketbola kluba padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.

“VEF Rīgas” mērķis ir saglabāt komandas kodolu arī nākamajai sezonai, tādēļ basketbolisti Bilbao piedzīvoja ne tikai sāpīgu zaudējumu, bet guva arī pieredzi, ko teorijā nav iespējams apgūt, paskaidroja Jaunups. Viņš ir gandarīts, ka “VEF Rīga” šosezon Eiropas kausa izcīņā nostiprināja kluba prestižu un spēlēs pret spēcīgiem klubiem pretiniekiem tikai cīņas izskaņā izdevās gūt uzvaras. Spēles kvalitāte Eiropas kausa turnīrā “VEF Rīgai” būtiski uzlabojusies.

“Mūs uztver kā daudz lielāku spēku, lai gan formāli [Eiropas kausā] esam turpat, kur pagājušajā sezonā,” uzsvēra Jaunups. Viņš atgādināja, ka pirms gada “VEF Rīga” spēlē Valensijā zaudēja bezcerīgi, toties šosezon uzvarētājs kļuva zināms tikai mača galotnē. Arī “VEF Rīgas” zaudējumu mājās pret “Valencia Basket”, lai gan spēles pirmajā pusē tika iekrāts vairāk nekā 20 punktu pārsvars, Jaunups nosauca par mācību, kas apgūstama tikai praksē. Viņš atgādināja, ka līdzīgus zaudējumus ir piedzīvojuši arī cita mēroga klubi, piemēram, Maskavas CSKA pērn Eirolīgas finālā.

“VEF Rīgā” katram esot jāizdara pareizie secinājumi, lai Latvijas čempionvienība kļūtu arvien spēcīgāka. Ir lietas, ko var izdarīt labāk gan katrs spēlētājs, gan treneris un kluba vadība, sacīja Jaunups. Par ievērības cienīgu paraugu viņš nosauca “Bilbao Basket” kā relatīvi jaunu komandu, kas konstruktīvi strādā un attīstās, piesaistot pilnas skatītāju tribīnes.

Jaunups arī atgādināja, ka “VEF Rīgas” sezona turpinās un komandu sagaida ne mazāk atbildīgas cīņas VTB vienotajā līgā.

“Sezona nav beigusies. VTB vienotā līga mums nav mazāks svarīgs turnīrs par Eiropas kausa izcīņu,” teica “VEF Rīgas” padomes priekšsēdētājs. “Par Eiropas kausa izcīņu ir dalītas jūtas. Ir sāpīgi un mazliet arī bēdīgi, taču ir arī gandarījums,” viņš paskaidroja.

VTB vienotajā līgā “VEF Rīga” ar iekļūšanu izslēgšanas spēlēs jau ir nodrošinājusi jaunu pieredzi. Jaunups sagaida, ka komanda regulārajā sezonā izcīnīs vēl pāris uzvaru, lai izslēgšanas spēļu tīklā ieņemtu pēc iespējas augstāku pozīciju. Līdz regulārās sezonas beigām “VEF Rīgai” ir atlikušas trīs spēles, no kurām tikai viena būs savā laukumā.

Nākamā spēle VTB vienotajā līgā “VEF Rīgai” būs 28.februārī Baltkrievijā pret Minskas “Cmoki”, bet “Arēnā Rīga” komanda atgriezīsies 10.martā pret Krievijas klubu “Ņižņij Novgorod”. Divas nedēļas vēlāk izbraukumā Krievijā vēl gaidīs cīņa pret “Lokomotiv-Kubaņ”, kas būs pēdējā spēle regulārajā sezonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+