×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Jaunus piesārņojuma avotus Vējupē neatrod

adazu-iedzivotaji-noraizejusies-vejupes-piesarnojums-sasniedzis-kristisko-robezu-56cdf01dad7c5

Atkārtoti apsekojot Ādažu Vējupi, jauni piesārņojuma avoti netika atklāti, informēja Ādažu novada pašvaldībā.

Turpinot Vējupes piesārņojuma avota meklēšanas un neitralizēšanas pasākumus, Ādažu novada pašvaldība šodien organizēja ūdenstilpes gultnes apsekošanu ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālistu ūdenslīdēju palīdzību.

Pirms nedēļas veicot līdzīgus darbus, ar ūdenslīdēju spēkiem krastā tika izvilkti vairāki konteineri. Tā kā iepriekš upei pieguļošajā teritorijā tika atrastas vairākas 200 litru tilpuma mucas, šodien pašvaldība nodrošināja arī tehnikas klātbūtni. Ja gadījumā šādas mucas upē tiktu atrastas, to izcelšana tikai ar ūdenslīdēju spēkiem būtu neiespējama.

Lai arī šīs dienas veikto darbību rezultātā piesārņojuma avoti netika atrasti, pašvaldība turpinās Vējupes monitoringu un atkārtota piesārņojuma pazīmju gadījumā veiks nekavējošu upes gultnes apsekošanu.

Patlaban pašvaldības ieskatā nav samērīgi veikt visas upes gultnes pārmeklēšanu, jo ar to saistītie izdevumi nav samērīgi, ņemot vērā pēdējos Valsts vides dienesta veiktos ūdens analīžu rezultātus, kas liecina, ka Vējupes ūdenī vairs nav atrodama svina klātbūtne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+