×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Jaunus sporta skolu trenerus traucē piesaistīt zemais atalgojums

Foto - LETAFoto - LETA

Vairākās sporta skolās, kuras nodarbojas ar jauno sportistu sagatavošanu, vērojams jauno treneru trūkums, daudzus gados jaunos trenerus no tā attur samērā zemais atalgojums, otrdien Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktora vietnieks Edgars Severs.

Viņs paskaidroja, ka pašlaik jaunie treneri saņem minimālo samaksu – aptuveni 280 latu, kas ir pārāk maz, lai tiktu nodrošināta kadru mainība. “Jaunajiem treneriem ir maz grupiņu, tāpēc jāstrādā daudz, lai tiktu nodrošināta pilna slodze,” viņš piebilda.

Severs arī norādīja, ka šis ir viens no būtiskākajiem iemesliem, lai runātu par treneru algas palielināšanu.

Saiemas deputāti tika arī iepazīstināti ar finansējumu, ko IZM atvēlējusi sporta nozarei. Kopumā nākamgad atvēlēts 16,1 miljons latu, kas ir par aptuveni pusmiljonu vairāk nekā pērn.

Vienlaikus gan Severs atgādināja, ka, finansējumu sadalot pa programmām, tā apmērs saglabāsies līdzīgā līmenī kā šogad, jo budžets sporta jomai palielinājies, pateicoties atvēlētajiem līdzekļiem Siguldas kamaniņu trasei un piešķirtajam finansējumam Murjāņu sporta skolas attīstībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+