×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Jaunzēlandē atbrīvo “Megaupload.com” dibinātāju

dotkoms

Interneta failu apmaiņas vietnes Megaupload.com dibinātājs Kims Dotkoms Jaunzēlandē tika atbrīvots pret drošības naudu, jo tiesnesis noraidīja bažas, ka Dotkoms varētu aizbēgt no valsts, lai izvairītos no ASV izvirzītām apsūdzībām interneta pirātismā.

38 gadus vecais Somijas un Vācijas dubultpilsonis Dotkoms sacīja, ka ir apmierināts ar atbrīvošanu pēc apcietinājumā pavadīta viena mēneša. Dotkoma advokāts Pols Deividsons paziņoja, ka klients saglabā apņēmību cīnīties pret ASV apgalvojumiem par to, ka viņš esot organizējis “masveidīgu vispasaules interneta pirātismu” ar Megaupload.com un ar to saistītu vietņu starpniecību.

ASV pieprasa izdot Dotkomu un vēl trīs Megaupload.com darbiniekus, kas 20. janvārī tika aizturēti Jaunzēlandes pilsētā Oklendā pēc ASV Federālā izmeklēšanas biroja pieprasījuma.

Kims Dotkoms, kurš dzīvoja Honkongā un Jaunzēlandē un agrāk bija pazīstams kā Kims Šmics un Kims Tims Džims Vestors, kā arī 38 gadus vecais Vācijas pilsonis Finns Batato, 40 gadus vecais Vācijas pilsonis Matiass Ortmanns un 29 gadus vecais Nīderlandes pilsonis Brams van der Kolks tika aizturēti, kad Jaunzēlandes policija iebruka Dotkoma lauku mājā, kas tiek uzskatīta par dārgāko namīpašumu Jaunzēlandē. Iebrukuma laikā mājā tika atrasti nelicencēti un nelegāli ieroči.

Dotkoms ir vietnes dibinātājs, tās bijušais vadītājs un pašreizējais inovāciju vadītājs. Batato ir kompānijas mārketinga vadītājs, Ortmanns ir vietnes tehniskais vadītājs, līdzdibinātājs un direktors, bet van der Kolks pārrauga programmēšanu.

Tiesa Jaunzēlandē 25. janvārī bija noraidījusi Dotkoma lūgumu par atbrīvošanu pret drošības naudu un nolēmusi viņu paturēt apcietinājumā līdz 22. februārim, kad bija paredzēts izskatīt ASV prasību par viņa izdošanu. Lūgums par atbrīvošanu pret drošības naudu toreiz tika noraidīts, jo tiesnesis uzskatīja par ļoti reālu Dotkoma iespēju aizbēgt no Jaunzēlandes, ņemot vērā viņa lielos finanšu līdzekļus un atrastos ieročus, kas norādīja uz iespējamiem sakariem ar noziedzniekiem. Dotkoms varētu aizbēgt uz Vāciju, kas neizdod savus pilsoņus ārvalstīm.

Tiesnesis Nevins Dousons konstatēja, ka Dotkoma aizbēgšanas iespējamība ir samazinājusies, jo visi viņa līdzekļi ir konfiscēti un izmeklētāji pēc viņa aizturēšanas nav konstatējuši nekādus jaunus banku kontus vai aktīvus uz viņa vārda. “Šķiet, ka viņam ir visi iemesli palikt, lai būtu kopā ar ģimeni un cīnītos par savu ievērojamo aktīvu saglabāšanu,” sacīja Dousons.

Dotkoms atteicās komentēt savu lietu un pateica tikai to, ka Jaunzēlandes policijas izturēšanās pret viņu “atgādinājusi noklausīšanos [televīzijas konkursā] “Amerikāņu elks””. “Esmu atvieglots, ka varu doties mājās un satikt savu ģimeni, trīs mazos bērnus un sievu stāvoklī,” viņš sacīja reportieriem.

Vēl divi  Megaupload.com lietā apsūdzētie ir aizturēti Eiropā – 32 gadus vecais Igaunijas pilsonis Andruss Nemms un 39 gadus vecais Vācijas pilsonis Svens Ehternahs. Vēl nav notverts viens šajā lietā apsūdzētais – 35 gadus vecais Slovākijas pilsonis Juliuss Bencko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+