×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
13. novembris, 2016
Drukāt

Jaunzēlandē notikusi spēcīga zemestrīce (2)

AP_17620663

Papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju.

Jaunzēlandi svētdien skārusi spēcīga 7,8 magnitūdu zemestrīce, liecina ASV Ģeoloģijas dienesta dati.

Dienesta publiskotā informācija liecina, ka zemestrīces hipocentrs atradās desmit kilometru dziļumā, bet epicentrs – 90 kilometru attālumā no Dienvidsalas lielākās pilsētas Kraistčērčas un 53 kilometru attālumā no Emberlejas.

Sākotnēji tika ziņots, ka zemestrīce bijusi 7,4 magnitūdas spēcīga, bet vēlāk Ģeoloģijas dienests precizēja tās stiprumu, paaugstinot to līdz 7,8 magnitūdām.

Lai gan Jaunzēlandes Civilās aizsardzības ministrija sākotnēji paziņoja, ka cunami draudi pēc zemestrīces nepastāv, vēlāk pēc vairāku citu spēcīgu grūdienu reģistrēšanas cunami brīdinājums tika izziņots.

AFP_17620338

Tiek ziņots par vairākām sabojātām ēkām Čeviotas pilsētā netālu no zemestrīces epicentra, bet pašlaik nav plašākas informācijas par cietušajiem vai nodarītajiem postījumiem. Tiek vēstīts, ka zemestrīce bija jūtama arī Jaunzēlandes apdzīvotākajā pilsētā Oklendā un citviet 200 kilometru rādiusā ap tās epicentru.

Iedzīvotāji sociālās saziņas vietnēs publicē attēlus no savām mājām, kur zemestrīces dēļ ir sagāztas mēbeles.

Spēcīgajai zemestrīcei svētdien sekoja vairāki spēcīgi pēcgrūdieni.

Septembrī Jaunzēlandes austrumu piekrasti skāra zemestrīce ar stiprumu 7,1 magnitūda, izraisot nelielu cunami, tomēr būtiski zaudējumi vai cilvēku ievainojumi netika reģistrēti.

Kraistčērču 2011.gadā satricināja 6,3 magnitūdas stipra zemestrīce un pazemes grūdienu rezultātā sabruka daudzas ēkas. Bojāgājušo skaits pārsniedza 180. Valstī postošākā zemestrīce pēdējo 80 gadu laikā Kraistčērču pārsteidza dienas vidū, kad ielas un veikali bija pilni cilvēkiem. Kopumā pilsētā ir ap 340 000 iedzīvotāju.

Jaunzēlande atrodas ģeoloģiski aktīvajā Klusā okeāna uguns joslā, kas stiepjas no Čīles līdz Japānai un Indonēzijai. Ik gadu Jaunzēlandē reģistrē līdz par 15 tūkstošiem pazemes grūdienu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ļoti labi .nav ko vazaties pa pasauli

  2. 7.9, skatieties, ko rakstāt!

Draugiem Facebook Twitter Google+