Kultūra
Mūzika un deja

Jaunzēlandes komponists sarakstījis bērnu simfoniju par godu Siguldai0

Foto: Siguldas pašvaldība

Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis” gaidāms Latvijā unikāls notikums – tiks pirmatskaņota Siguldas pirmā bērnu simfonija, ko īpaši skolas 60. gadu jubilejai sacerējis Jaunzēlandes komponists un pianists Semjuels Grejs (1977), LA.lv uzzināja skolā.

Atzīmējot Mākslu skolas “Baltais flīģelis” 60 gadu jubileju un aicinot absolventus uz atkalsatikšanos, 9. novembrī tiks atklāta Mākslas nodaļas skolotāju un audzēkņu izstāde.

Tās turpinājumā notiks līdz šim nebijis pasākums – iespēja baudīt īpašu koncertprogrammu, Siguldas pirmo bērnu simfonijas pirmatskaņojumu.

Koncertā piedalīsies visi skolas kolektīvi – Siguldas jauniešu kamerorķestris, Mākslu skolas “Baltais flīģelis” koris un pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” dalībnieki.

Uz koncertu aicināts ikviens interesents, novērtējot skolas izaugsmi un esošo audzēkņu un pedagogu veikumu jubilejas gadā.

Pasākums ir unikāls, jo tā ir pirmā simfonija, kas veltīta kādai Latvijas pilsētai un latviešu bērniem, ko sacerējis ārzemju autors. Viņš mūzikā interpretējis, kā agrā rītā Gaujas senielejas krastos migla ceļas, stāstu par Gaujas atvariem, svētku bezrūpību un maigo, trauslo melodiju, kas ikvienam siguldietim iespiedusies spilgti atmiņā – “Zied ievas Siguldā”.

“Šis muzikālais darbs piedāvā skatu uz mums, Siguldas novadniekiem, no malas, izteiktu mūzikas skaņās, simboliski apvienojot Siguldas lielākās vērtības: pasakaino dabu un bērnus,” pauda Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” direktore Jolanta Bimbere.

Ar Jaunzēlandes komponistu Semjuelu Greju Jolanta Bimbere iepazinusies jau pirms vairākiem gadiem Andra Dzenīša meistarkursos.

“Pērn viņš viesojās skolā “Baltais flīģelis, kur trio “Silk” pirmatskaņoja viņa skaņdarbu, tad jau dzīvojām skolas jubilejas noskaņās un radās doma, ka varētu viņam pasūtīt skaņdarbu īpaši šim notikumam,” stāsta mākslu skolas direktore.

Semjuels Grejs labprāt piekritis, arī lūgumam kā tēmu ievīt simfonijā labi zināmās dziesmas “Zied ievas Siguldā” citātu. Jolanta Bimbere atzīst, ka tas viņam izdevies ļoti skaisti.

Pēc pirmatskaņojuma simfonija varētu tikt atskaņota vēl kādreiz, taču ticams, ka tas notiks nākamā gada vasarā, kad mūziku būs iespējams iznest dabā, kurai tā veltīta, pauda Bimbere.

LA.lv
VK
Vita Krauja
Kultūra
Kam skan Dieva stabules. Saruna ar Vari Braslu
Intervija 18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Mūzībā aizgājis “Cīrulīšu” autors Harijs Gulbis
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Labdarības ballē izsolīs Džemmas Skulmes, Ivara Heinrihsona un Ilzes Preisas darbus
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Kas ir bojāgājušais strādnieks? “Nepieņemami, ka uz VNĪ krīt aizdomas par ēnu ekonomikas norisēm,” paziņo Reirs
17 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Pēc strādnieka nokrišanas no jumta atkāpjas VNĪ valdes locekle 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētkos būs maz nokrišņu: pirmās prognozes nedēļas nogalei
27 minūtes
LE
LETA
Latvijā
TV3 un LNT Ziņu dienestu apvienošana skars 30 cilvēkus, apstiprina Antings
43 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Sports
Bļugers plosās Ņujorkā, Merzļikins pirmo reizi tiek līdz bullīšiem
33 minūtes