×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

Jaunzeme-Grende finanšu ministra kritiku uzskata par bezatbildīgu populismu

Foto-LETAFoto-LETA

Finanšu ministra Andra Vilka (V) paustais viedoklis, ka atbildīgā ministra prombūtne samazina iespējas iegūt nepieciešamos līdzekļus budžeta izskatīšanas laikā, uzskatāms par bezatbildīgu populismu, 26.jūlija rītā intervijā Latvijas Radio sacīja kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK, attēlā).

Vilks šādu viedokli pauda 25.jūlijā intervijā telekompānijas LNT raidījumam “900 sekundes”, komentējot bijušā kultūras ministra Inta Dāldera (V) pārmetumus, ka Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) nepiedalījās valdības sēdē, kurā tika skatīti budžeta grozījumi, bet bija devusies vizītē uz ASV.

“Visvairāk mani pārsteidz finanšu ministrs, kurš parasti ir ļoti konstruktīvs. Tieši finanšu ministrs zina, kā notiek budžeta veidošanas process,” šorīt sacīja Jaunzeme-Grende.

Viņa uzsver, ka budžeta veidošana ir ļoti ilgstošs, sarežģīts process, kurā notiek vairākas diskusijas. Par finansējuma palielināšanu kultūras nozarei diskusijas vairāku mēnešu garumā bijušas gan ar valdību veidojošajām partijām, gan ar kultūras profesionāļiem par vajadzībām, gan arī ar Finanšu ministriju. “Tagad vienkārši teikt, ka vienā nedēļā pēkšņi viss izšķiras, ir bezatbildīgs populisms,” sacīja ministre.

Kā norādīja Jaunzeme-Grende, brauciens uz ASV, kur bijuši divi ļoti svarīgi uzdevumi, plānots pusgadu iepriekš. “Tā būtu pilnīga bezatbildība tagad atcelt rūpīgi sagatavotu braucienu tikai tāpēc vien, ka pēkšņi šajā nedēļā nolemj šos jautājumus risināt. Es aicinātu kolēģus pārdomāt, kā mēs politiski diskutējam par kultūru, un jautājumus izrunāt pēc satura, nevis populistiski,” sacīja ministre.

Dāldera un Vilka pārmetumus Jaunzeme-Grende saista ar konkurences cīņu starp partijām. “Finanšu ministrs ir no konkurējošas partijas – “Vienotības”,” intervijā telekompānijas LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja Jaunzeme-Grende.

Viņa arī noraidīja Dāldera pārmetumus, ka strīdi ar kultūras nozari ir viss Jaunzemes-Grendes darba saturs kultūras ministres amatā, jo nekādu citu paveiktu darbu neesot. Ministre uzsver, ka pirmo reizi Latvijas kultūras vēsturē izstrādāta stratēģija Valsts kultūrkapitāla fondam, Latvijas Mākslas akadēmijas konkurētspējas stratēģija, reforma Dziesmu svētku finansēšanas kārtībā, 15 gadu laikā pirmais funkciju audits Latvijas Nacionālajā operā un trīs scenāriji nākotnes izaugsmē. “Tās ir tikai četras no ātri nosauktām būtiskām un lielām reformām deviņu mēnešu laikā. Man ir padomā vēl sešas,” sacīja ministre.

“Es arī teicu “Vienotībai”, ja cilvēkiem bijusi nepietiekama komunikācija un cilvēki nav sapratuši vai nav redzējuši šīs acīmredzamās izmaiņas, es esmu gatava iet uz “Vienotības” valdi un Saeimas frakciju, lai paskaidrotu un diskutētu,” norādīja Jaunzeme-Grende.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+