×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Jaunzeme-Grende: problēmas operā ir vadītāja attieksmes jautājums

Foto - LETAFoto - LETA

Pašreizējās problēmas Latvijas Nacionālajā operā (LNO) ir ne tik daudz finanšu, cik tās vadītāja attieksmes jautājums, otrdien publicētā intervijā laikrakstā “Neatkarīgā” atzinusi kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Viņa kritiski izsakās par līdzšinējā LNO direktora Andreja Žagara attieksmi un uzskata, ka tā nav godīga attiecībā pret citām kultūras institūcijām. “Žagara kungs man reiz teica: Gulbju ezerā rindā nevar stāvēt divpadsmit balerīnas, tur jābūt tieši 24. Bet es domāju, ka tas drīzāk ir attieksmes jautājums: es te liels, man te Opera, visi mani mīl, gan jau samaksās un parādus atlaidīs… Man tas nav pieņemami, un man šķiet, nevienam tas nav pieņemami. Tas – beigu beigās – nav godīgi,” klāstīja ministre.

Viņa arī uzskata par dīvainiem draudus, ka Žagaram ir citi piedāvājumi ārvalstīs un viņš varētu aizbraukt no Latvijas.

“Ja cilvēkam kaut kur sola maksāt vairāk, es domāju, ka tas ir labs izaicinājums. Ja Žagara kungs ir tik talantīgs, tad šādiem izaicinājumiem jāļaujas,” piebilda Jaunzeme-Grende.

Jau vēstīts, ka Kultūras ministrija ar Žagaru otrdien plāno parakstīt terminētu līgumu par LNO vadību uz laiku līdz vienam gadam.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) pirms Ziemassvētkiem neapstiprināja Žagaru operas direktora amatā uz vēl vienu termiņu, lai gan viņš bija bija vienīgais pretendents konkursā uz šo amatu un viņu virzīja arī KM izveidotā konkursa komisija. Ministre savu lēmumu pamatoja ar iespējamām nopietnām finanšu problēmām operā.

Tomēr pēc rūpīgākas iepazīšanās ar situāciju ministre tomēr piedāvāja Žagaram noslēgt terminētu līgumu ne ilgāk kā uz gadu ar konkrētiem uzdevumiem tuvāko triju mēnešu laikā, tostarp operā būtu jāveic jauns finanšu un funkcionālais audits. Viņa uzstāj arī uz likuma par operu grozīšanu, lai paplašinātu operas valdi no pašreizējā viena līdz trim valdes locekļiem, kā arī uz sabiedrības uzticības padomes izveidošanu, kas sekotu LNO darbībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+