×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. augusts, 2013
Drukāt

Jaunzeme-Grende un Druviete: Valsts ieguldījumam kultūras attīstībā jābūt ilgtspējīgam un izsvērtam

foto - Letafoto - Leta

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Ina Druviete (V) un kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) šodien tikšanās laikā bija vienisprātis, ka ir ļoti būtiski, lai valsts ieguldījums kultūras attīstībā būtu ilgtspējīgs un izsvērts, jo kultūra ir viena no tām nozarēm, kurā atšķirībā no citām nozarēm ir ierobežotas iespējas pretendēt uz Eiropas Savienības finansējumu, turklāt kultūra ir valsts identitātes un attīstības pamats.

Šodien tiekoties ar Druvieti, ministre iepazīstināja ar Kultūras ministrijas 2014. gada jaunajām politikas iniciatīvām un nākamā gada kultūras budžeta veidošanas gaitu, aģentūru LETA informēja ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne.

Ministre akcentēja, ka Kultūras ministrijas budžets un pieprasījums jaunajām politikas iniciatīvām sagatavots ciešā sadarbībā ar nozares profesionāļiem, proti, Kultūras aliansi, saskaņā ar Nacionālo attīstības plānu, kā arī valdības deklarācijā noteikto.

Kultūras ministrijas jaunās politikas iniciatīvas ietver tādus prioritāros virzienus kā kultūras telpas attīstība, nacionālā identitāte, pilsoniskā sabiedrība un atbalsts diasporai, starptautiskā sadarbība, kā arī kultūras kapitāla ilgtspējīga attīstība. Kopējā ministrijas pieprasījumu summa veido 39,8 miljonus latu.

Ministre arī iepazīstināja Druvieti ar citām kultūras nozares aktualitātēm, piemēram, Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecības pabeigšanu un satura izstrādi, plānoto muzeju krājumu pārvietošanu no Rīgas pils, gatavošanos Dziesmu un deju svētku konferencei oktobra beigās, kas būs viens no būtiskiem soļiem, gatavojoties Latvijas simtgadei, un citiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+