Medības
Aprīkojums

Jautā lasītājs. Kad marķierī jāieraksta datums?0


Marķieris ar ierakstītu datumu.
Marķieris ar ierakstītu datumu.
Foto: Indulis Burka

Lai arī plastmasas marķierus nomedīto limitēto medījamo dzīvnieku marķēšanai, kurus mednieki savā starpā mēdz dēvēt par savilcējiem, lieto jau piekto sezonu, joprojām rodas neskaidrība par to, kas un kad jāieraksta baltajā laukumā uz marķiera zem tā numura, un kam tas jādara.

Žurnāla “Medības” redakcija saņēmusi kāda mednieka vēstuli, kurā viņš raksta:

“Sveiciens! Man ir jautājums. Vai tā taisnība, ka, izsekojot ievainotu dzīvnieku, licencei (marķierim) aizpilda balto kvadrātiņu ar datumu? Nupat dzirdēju, ka visos gadījumos šajā kvadrātiņā ieraksta datumu.”

Atbilde uz šo jautājumu meklējama Medību noteikumu 51. punktā, kur uzskaitīti medību vadītāja pienākumi. Sestajā apakšpunktā rakstīts: “Medību vadītāja pienākums ir noskaidrot katra šāviena rezultātu un organizēt ievainoto dzīvnieku izsekošanu. Ja ievainots limitētais medījamais dzīvnieks, pirms tā izsekošanas Valsts meža dienesta izsniegtajā marķierī ierakstīt ievainošanas datumu.”

Savukārt septītajā apakšpunktā rakstīts: “Medību vadītāja pienākums ir nodrošināt limitētā medījamā dzīvnieka marķēšanu ar marķieri pirms tā sadalīšanas vai pārvietošanas no vietas, kur tas nomedīts, kā arī organizēt nomedīto dzīvnieku pārvietošanu līdz transportlīdzeklim.”

No minētā izriet: konstatējot, ka pēc šāviena dzīvnieks ir ievainots, attiecīgajā marķierī obligāti jāieraksta datums un tikai tad var sākt dzīvnieka izsekošanu.

Savukārt, ja limitētais medījamais dzīvnieks nokritis uz vietas, viņam apliktajā marķierī datums obligāti nav jāieraksta.

Bet pirms nomedītā dzīvnieka sadalīšanas vai pārvietošanas no vietas, kur tas nomedīts, marķieris jāapliek tā, lai to nav iespējams izmantot atkārtoti.

Katrs mednieks, kurš piedalās individuālajās medībās, šajās medībās ir arī medību vadītājs, un viņam ir saistoši medību vadītāja pienākumi. Tas minēts Medību noteikumu 50.punktā.

Raksts sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.
Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.lv
LD
Linda Dombrovska
Medības
Aktuāls paradokss. Paši dara, citi nedrīkst?
3 dienas
ME
Medības
Medības
Medību kalibrs – nekādas mistikas
3 dienas
ME
Medības
Medības
Tēmēklis ‘Aimpoint Acro C-1’ dzinējmedībām
4 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Jelgava un Ventspils atstātas ārpus lielo pilsētu loka. Jaunākā KARTE, kāda būs Latvija
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Latvijā ierodas Ukrainas prezidents Zelenskis ar kundzi 2
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Siltais gaiss ieplūst Latvijā: prognoze trešdienai
58 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Latvietis grib pats būs kungs, pats saimnieks
58 minūtes
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Turcija atbildīga par kurdu slepkavošanu
1 stunda